Після спецоперації з інсценування вбивства за 50 тис. грн замовницю з Решетилівки посадили на 6 років

На Полтавщині правоохоронці імітували вбивство та викрили замовницю — остання отримала 6 років ув’язнення

Київський райсуд Полтави виніс вирок мешканці Решетилівки Надії Гуржій, яка замовила вбивство підприємця. 23 квітня суддя Ольга Логвінова призначила їй 6 років ув’язнення. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, у квітні минулого року стало відомо, що 66-річна жінка замовила вбивство людини за 50 тис. грн. Правоохоронці провели спецоперацію з інсценування вбивства, надали замовниці докази, які та просила, а потім затримали.

За три місяці обвинувальний акт за кримінальним провадженням передали до суду.

Згідно з матеріалами справи, Надія Гуржій задумала вбити підприємця з Решетилівки у лютому 2017 року. Вона зрозуміла, що не зможе сама цього зробити, тому вирішила замовити вбивство.

Причини неприязного ставлення жінки до підприємця невідомі. Під час досудового розслідування слідчі припускали, що таке відношення виникло через розлучення чоловіка. Пенсіонерка товаришувала із його тодішньою дружиною і подружжя було в процесі розлучення. Підтвердження цих припущень у подальших документах немає, а сам текст вироку закритий для вільного перегляду.

У березні 2017-го Надія Гуржій запропонувала 50 тис. грн своєму знайомому за реалізацію її ідеї. За місяць вона повторила пропозицію, не уточнюючи, як саме треба вбити жертву. Також вона дала фото підприємця та його адресу.

Цей знайомий звернувся до правоохоронців. Ті вирішили інсценувати замовне вбивство, аби затримати пенсіонерку, так би мовити, «на гарячому».

За тиждень знайомий Надії Гуржій сказав, що знайшов людину, яка може виконати її замовлення. Пенсіонерка та умовний вбивця зустрілися та обговорили деталі. Жінка пояснила, що для підтвердження вбивства треба надати особисті речі потерпілого: золотий перстень, зв’язку ключів, банківські картки, зошити з записами тощо. Тільки після цього вона передасть виконавцю 50 тис. грн.

Далі правоохоронці імітували вбивство і у якості доказів зробили фотографії нібито трупа. Світлини передали замовниці разом із тими речами, що вона просила. Пенсіонерка віддала гроші і була затримана.

Після ознайомлення із усіма матеріалами справи суд визнав Надію Гуржій винною у замаху на умисне замовне вбивство (ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 27 п. 11 ч. 2 ст. 115, ст. 69 ККУ). У якості покарання їй призначили 6 років ув’язнення.

Наразі пенсіонерка оскаржує вирок в Апеляційному суді Полтавської області.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»