Після листа аудитслужби Миргородське управління освіти скасувало тендер на закупівлю кроссовера за 700 тис. грн

Миргородське управління освіти скасувало тендер на закупівлю кроссовера Ford Kuga за 700 тис. грн після листа Держаудитслужби про наявність порушень

Миргородське управління освіти скасувало оприлюднило на ProZorro інформацію про скасування тендеру на закупівлю автомобіля Ford Kuga за 700 тис. грн. Причина — неможливість усунення порушень законодавства.

Запитання, які виникли під час проведення закупівлі

Реакція тендерного комітету на лист Держаудитслужби 

Як зазначено у протоколі засідання тендерного комітету, 7 березня до них надійшов лист від Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області. Служба вимагала усунути порушення законодавства, зокрема норми абз. 2 ч.2 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі»:

Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Положення тендерної документації, до яких вносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації.

Комісія дійшла висновки, що усунути ці порушення вона не може, а тому скасувала тендер.

Нагадаємо, торги на закупівлю кросовера Ford Kuga з очікуваною вартістю 700 тис. грн Миргородське управління освіти оголосило 13 лютого. Як тоді пояснила контактна особа замовника, автомобіль потрібен для господарського обслуговування шкіл: перевезення обладнання, інвентарю, здійснення технічних перевірок. Марка була продиктована поганим станом доріг у районі.

За п’ять днів після оголошення тендеру замовнику поставили питання про те, чи не підпадає управління освіти під дію закону, що забороняє закупівлю автомобілів. Відповідь була негативною.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»