Пільгові перевезення, виплати АТОвцям і упорядкування стихійної торгівлі. Підсумки виконкому міськради

У Полтавській міськраді пройшло чергове засідання виконкому. На ньому розглянули 13 питань. Серед них виплати АТОвцям, упорядкування стихійної торгівлі біля центрального ринку, перекриття кількох вулиць. Також прийняли рішення про утворення комісії, яка працюватиме над прийняттям справедливого коефіцієнту компенсації проїзду пільговиків.

Чергове засідання міськвиконкому пройшло неабияк швидко і «по справі»: рішення приймали без суперечок і зайвого шуму. Всі члени виконкому підтримували їх одноголосно. Це результат попереднього обговорення всіх питань у фракціях. 

Міська рада забезпечить виплати АТОвцям, а перевізникам відшкодують пільгове перевезення категорій населення, передбачених в «Турботі»

Виконком погодив виплати сім’ям воїнів АТО. До них входять: одноразова матеріальна допомога за особистими зверненнями загальною сумою 300 тисяч гривень, а також допомога сімом сім’ям учасників АТО загальною сумою на 7 тисяч гривень.

З міського бюджету також відшкодували витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян.

Олександр Шамота Олександр Шамота

— Щодо пільг — це питання, яке передбачено у міському бюджеті. Тому воно є чисто технічне. Ми виносимо і розглядаємо його щомісячно. І щоразу вирішуємо відшкодовувати перевезення школярів та категорій населення, які підлягають під програму «Турбота», — розповів Олександр Шамота, секретар міськради, в.о. мера.

Через ремонт і до свята перекриють дві дороги у Полтаві 

По вулиці Шолом-Алейхема, 9 — 63 перекриють частину дороги. Причина — провалля у місцях розташування колектору. Зараз там ведуться роботи, необхідно обмежити автомобільний рух до повної ліквідації аварійного стану. На щастя, вже є варіант об’їзду, аби автомобілісти не відчували зайвих незручностей:

— Усі ці рішення обговорені із керівниками фракцій, кожен заступник свої питання відслідковує і розуміє. Ось, наприклад, перекриття доріг по вулиці Шолом-Алейхема — це проблема спільна із «Водоканалом». Ми розробили іншу схему маршруту і деякий час не буде підйому вгору, — розповів заступник полтавського міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко.

Олексій Чепурко Олексій Чепурко

Окрім цього до 14 жовтня частково обмежать проїзд по вулиці Гоголя — там проходитимуть святкові заходи до Дня захисника України. 

— Засіданню передували обговорення між усіма фракціями, представниками і членами міськвиконкому. Важливо, щоб виконавчий комітет організовував свою роботу максимально прозоро і зрозуміло, а журналісти доносили цю інформацію. Так, наприклад, якщо людина буде знати, що до 14 жовтня перекриють вулицю Гоголя, вона розпланує свій день відповідно до інформації. Необхідно ЗМІ і міськраді співпрацювати,— поділився керівник апарату, заступник мера Віталій Нікіпелов.

Ярмарок біля ринку — як спосіб боротьби із незаконною торгівлею

Серед питань, винесених на порядок денний, є і продовження на пів року дії ярмарків біля центрального ринку. Ініціатором став «Полтава-Сервіс». Це також реакція на особисті звернення громадян з проханням упорядкувати стихійні ринки.

— Це дасть нам можливість отримати додаткові кошти, навести лад і ліквідувати стихійність ринку. Також боротися із незаконним продажом підакцизних товарів: цигарок, алкоголю. І це допоможе перевести підприємців, які діють неналежним чином, в нормальні умови. Ми ухвалили це питання і тепер на ринку виникне підконтрольний місту ярмарок, — прокоментував Олександр Шамота. 

Віталій Нікіпелов та Людмила Бойченко Віталій Нікіпелов та Людмила Бойченко

Під час засідання виконкому Під час засідання виконкому

Крім того, йде робота над розробкою справедливого коефіцієнту компенсації проїзду пільговиків. Для цього утворили комісію. 

Окрім вищерозглянутих, члени міськвиконкому ухвалили рішення про:

  • Внесення змін до складу громадської комісії з житлових питань при виконавчому комітеті Полтавської міської ради;
  • Встановлення тарифів на теплову енергію ТОВ «Власна енергія» і ППФ «Диканська»;
  • Проведення міської традиційної легкоатлетичної естафети з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва на призи газети «Полтавський вісник»;
  • Також розпустили Раду підприємців Полтави. Новий персональний склад після розгляду пропозицій затвердять на наступному виконкомі. 

Прес-служба Полтавської міської ради