Підвідний газопровід у Гребінківському районі побудують на 3,4 млн грн дешевше, ніж очікувалося

Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА провів публічну закупівлю робіт з будівництва підвідного газопроводу до сіл Григорівки та Стукалівки Гребінківського району. Компанія-переможець виконає роботи на 3,4 млн грн дешевше очікуваної вартості. 

16 серпня Департамент будівництва Полтавської ОДА оголосив тендер на будівництво підвідного газопроводу середнього тиску до сіл Григорівки та Стукалівки Гребінківського району. Закупівля проходила через портал публічних закупівель ProZorro. Тендерні пропозиції приймалися до 1 вересня. А 4 вересня розпочався аукціон. 

Населення двох сіл — близько 710 мешканців. Роботи з будівництва підвідного газопроводу мали розпочатися ще в 2012 році. Але тоді виникли проблеми з виділенням земельної ділянки і вони зупинилися. Місцеві мешканці вже почали проводити до своїх осель газові мережі. Тому будівництво газопроводу залишалося важливим питанням. І потребувало вирішення.

— Один з основних напрямків нашої роботи — підвищення якості життя сільського населення. В першу чергу, це стосується забезпечення усіх необхідних потреб людей. І я дуже радий, що зараз маємо можливість побудувати газопровід, якого так потребували мешканці Гребінківського району, — розповів директор Департаменту будівництва Тимофій Голбан.

Тимофій Голбан Тимофій Голбан

У закупівлі взяли участь 5 компаній. Найвигіднішу пропозицію надало ПП «Теплогазбуд». Фірма планувала виконати роботи за 6,1 млн грн. Але у своїй тендерній пропозиції вона не надала жодної копії аналогічних договорів та жодного листа-відгуку від замовників. Крім того, «Теплогазбуд» не надав нотаріально завірену копію ліцензії. А ці умови були обов’язковими для виконання.

Наступною тендерний комітет розглянув пропозицію компанії «Лубнигаз». Фірма пропонувала 6,13 млн грн. Замість переліку довідок, передбачених тендерною документацією, «Лубнигаз» надав одну. Також компанія не додала до пропозиції документ, який підтверджує надання її забезпечення, календарний графік робіт, дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та ліцензію. 

Третьою тендерний комітет розглянув пропозицію ПНВП «Термотех». Компанія запропонувала 6,38 млн грн. А її пропозиція відповідала усім вимогам тендерної документації. Компанія виконає роботи на 3,4 млн грн дешевше очікуваної вартості. 

— Портал ProZorro дає адміністрації можливість досягати значної економії на закупівлях. Приклад цього тендеру найкраще це ілюструє. Ми не лише ефективно виконаємо роботи, але й зможемо направити зекономлені кошти на інші проекти у майбутньому, — наголосив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Андрій Пісоцький Андрій Пісоцький

Нагадаємо, що компанія «Термотех» вже виконує роботи з термомодернізації Горбанівського геріатричного пансіонату. Вона робить це за суму, меншу тендерної пропозиції на 460 тис. грн. Під час проведення аукціону директор компанії не мав можливості зайти на майданчик. Тому компанія виграла торги з пропозицією, меншою за очікувану вартість утеплення (6,155 млн грн з ПДВ) лише на 88 грн. Після цього директор компанії зв’язався з Департаментом та запропонував зменшити ціну до 5,695 млн грн. 

Прес-служба Полтавської ОДА