Підтримка талановитої молоді у об’єднаних громадах. У Розсошенцях нагородили переможців змагань

18 листопада у Розсошенському спорткомплексі нагородили переможців мистецьких та спортивних змагань різних рівнів. Усі вони отримали грамоти та грошові сертифікати від Щербанівської сільради.

Захід, який відбувся у Розсошенському спорткомплексі присвячений перемогам мешканців Щербанівської сільради на спортивних та мистецьких змаганнях. Вони отримували нагороди в районі, області, на всеукраїнському рівні. І навіть на європейських турнірах.

Сільради зараз мають не так багато коштів для адресної підтримки талановитих митців і спортсменів. Їхній бюджет обмежений. Але вони знаходять можливості, щоб додатково нагородити тих, хто успішно представляє їх на різних змаганнях. У Щербанівській сільраді впевнені, що такі заходи допоможуть залучити ще більше людей, а особливо молоді, до здорового способу життя та мистецтва. 

— Це той результат, яким ми пишаємося. І разом з тим розуміємо, що тільки спільно ми зможемо патріотично виховати молодь, залучати людей до заняття фізкультурою, спортом, до прекрасного, — наголосив Щербанівський сільський голова Ігор Процик.

Концерт розпочався з виступу живих барабанів Live drums show. Потім свою творчість глядачам показували представники Щербанівської громади: дівчата з танцювального колективу Just Dance та хорові колективи: «Оберіг» та «Орлан». 

Крім того, на заході співали вихованці центру дозвілля «Водограй» у Нижніх Млинах. Серед них і маленька Аня Марченко. Цій дівчинці усього 4, а вона вже рік виступає на сцені. Сам «Водограй» працює з 2016. За цей час сільраді вдалося відремонтувати зал, закупити туди стільці і апаратуру. А також оновити гардероб сценічних костюмів. Це одна зі складових виховання молодих талантів на селі: створювати для них комфортні умови.

Юні вихованки центру «Водограй» Юні вихованки центру «Водограй»

Нагородження танцювального колективу «Just Dance» грамотами Нагородження танцювального колективу «Just Dance» грамотами

Між виступами усі причетні до перемог отримали іменні грамоти. Нагородили і збірну команду, яка виборола для Щербанівської сільради «бронзу» на всеукраїнських змаганнях «Найкраще спортивне село 2017». Вони проходили у Ворохті. 

Усі, хто здобував, для Щербанівської сільради перемоги, також отримали грошові сертифікати. Ці кошти цільові, нагороджені витратять їх на речі, необхідні для комфортних занять у майбутньому: форми, танцювальне взуття, спортивні знаряддя та обладнання. А хор «Оберіг» зможе придбати музичну апаратуру за 160 тис. грн.

Сертифікати на різні суми отримали 10 команд. А також спортсмени, які представляли сільську раду у одиночних видах спорту:

 • Хор «Оберіг» — 160 тис. грн;
 • Футбольні команди — 60 тис. грн;
 • Команда з вільної боротьби — 25 тис. грн;
 • Танцювальний колектив Just Dance — 24 тис. грн; 
 • Бронзові призери конкурсу «Найкраще спортивне село» — 19 тис. грн;
 • Команда з настільного тенісу — 15 тис. грн;
 • Збірна з бадмінтону — 10 тис. грн;
 • Баскетбольна команда — 10 тис. грн;
 • Хор «Орлан» — 10 тис. грн;
 • Волейбольна команда — 5 тис. грн;
 • Нагороди призерам у одиночних видах спорту — по 1 тис. грн. 

Зараз Щербанівська сільрада створює об’єднану територіальну громаду з Тростянецькою. ОТГ отримає більше фінансових повноважень. А значить: нові можливості для розвитку спорту. Вже зараз є спільні плани для розвитку цієї сфери на території новоствореної об’єднаної громади. 

— У об’єднаній громаді ми продовжимо розвивати спорт на селі. Необхідно буде встановити штучне покриття на футбольні поля, а їх близько 5, забезпечити тренерів гідною заробітною платою по всім селах, встановити спортивні майданчики, привести до порядку вже існуючі футбольні поля, зробити загальнодоступними та відкритими спортивні зали навчальних закладів у вечірній час, — розповіла заступник Щербанівського сільського голови Світлана Мельник.

Те саме стосується і молоді, яка бере участь у мистецьких змаганнях. Об’єднана територіальна громада зможе оплачувати їм поїздки у інші області для участі у змаганнях, забезпечувати усім необхідним, покращувати стан та обладнання клубів та залів, де вони займаються.

Ольга РИБЧИНЧУК, редактор проекту «Слово громади»