Підтоплена Полтава — воду відкачують у Рибцях, Івончецях, на вулицях Луговій та Зеленій

Підтоплення на території підприємства у провулку РибальськомуПідтоплення на території підприємства у провулку Рибальському | Фото Миколи Лисогора

4 бригади аварійно-рятувальних загонів, до 14 одиниць пожежних машин з мотопомпами та екскаватори борються із великою водою у місті та передмістях

Полтава пройшла критичну точку щодо підтоплень у місті та передмістях, хоча рятувальнгаробота триває, особливо тривожна ситуація із каскадом ставків у Рибцях. Про це «Полтавщині» повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Полтавського міськвиконкому Володимир Леонов:

— Приблизно з часу ночі 2 квітня 4 бригади аварійно-рятувальних загонів ДСНС відкачували воду насосами, а 12-14 пожежних машин мотопомпами перекачували воду у безпечні місця. Екскаватори підрядної організації «МБЦ» проводили земляні роботи — будували загороджувальні споруди, щоб не пустити воду до осель людей. Роботи проводились у Рибцях, Івонченцях, Вороніна, Сем’янівці (Кротенках), на вулицях Рогізній, Луговій, Скаржинської (КІМ) та Зеленій. Важка ситуація із каскадом ставків у Рибцях — через дві греблі вода вже перетікає. Якщо прорве греблю, то загрози мешканцям не буде — вони живуть на вищому рівні, однак можлива надзвичайна ситуація загрожує тим, що по греблям проходять комунікації — електромережі та водогони, вони можуть бути зруйнованими. Під час прориву уся маса води може піти на поля Полтавського району. Зараз там, з пів другої ночі працює насос великої потужності, який відкачує 450 кубометрів води за годину. Загалом ситуація стабілізувалася. Усі роботи ДСНС відбуваються в межах договорів із міською владою — ми сплачуємо за моторесурс, паливно-мастильні матеріали, за роботу людей. При цьому у вихідні дні — оплата подвійна. Тим не менше, хочеться висловити подякувати рятувальникам за велику роботу.

В управлінні ДСНС у Полтавській області, що наразі по Полтаві є 6 викликів від громадян з проханням відкачати воду, (у Полтаві працює 5 машин) по області таких викликів — 29-ть.

Як і було сказано, критична ситуація із підтопленням була 1 квітня, пішла під воду вулиця Лугова (на якій поліція перекривала рух транспорту), окрім вище названих районів — підтопило Гожули та Вакуленці, пров. Рибальській, де на парковках автомобілі затопило майже наполовину.

Паводок на вул. Луговій у Полтаві Паводок на вул. Луговій 1 квітня | Відео Євгена Асауленка

Спеціалісти з управлінні надзвичайних ситуацій не пам’ятають таких великих підтоплень у Полтаві, особливо в Рибцях. Кілька хвилин назад відбулася нарада у заступника міського голови Андрія Ляміна для координації подальшої роботи.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»