Підсумки сесії Щербанівської сільської ради: головне завдання — підготовка до школи

Учора відбулася чергова восьма сесія Щербанівської сільської ради. Розглянули 32 питання порядку денного.

Традиційно значну увагу приділили змінам до бюджету на 2018 рік. Виділили кошти на функціонування територіального центру та Центру дозвілля «Водограй», на пільговий проїзд окремим категоріям населення. Левова частка бюджетних змін стосувалася підготовки освітніх закладів до навчального року.

На початку літа школи на території Щербанівської ОТГ перейшли на баланс громади. Відтепер завдання громади — підготувати їх до навчального року.

— Мені дуже приємно, що депутати нарешті приїхали подивитися на стан наших шкіл. Це питання зараз у нас в пріоритеті. Ми повинні підтягувати стандарти й підготувати школи до 1 вересня, щоб дітям було комфортно вчитися. Наприклад, Тростянецька школа мене поки що не задовольняє. Так що будемо працювати, — зауважив голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик.

Голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик на сесії наголосив, що головне завдання на сьогодні - підготувати школи громади до навчального року Голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик на сесії наголосив, що головне завдання на сьогодні – підготувати школи громади до навчального року

Планують здійснити капітальний ремонт школи в Тростянці. Крім того, замінять вікна в школах Щербанів та Гори. Для Розсошенської гімназії з обласного бюджету виділяють 4 мільйони 950 тисяч гривень на термомодернізацію. Також на сесії затвердили Програму організації харчування у школах, в тому числі дітей пільгових категорій.

Щербанівській відділ освіти поділився з депутатським корпусом планами на найближче майбутнє. Так, до початку 2019 року створять опорну школу, а згодом запустять пілотний проект щодо переходу одного з освітніх закладів на автономне фінансування.

Сесія Щербанівської ОТГ Сесія Щербанівської ОТГ

Крім освітніх питань, розглядали зміни до Програми благоустрою Щербанівської об’єднаної територіальної громади. Нова редакція містить заходи щодо боротьби з амброзією. Начальник управління ЖКГ, архітектури та містобудування Щербанівської сільської ради В’ячеслав Макаренко на звернення місцевих жителів пообіцяв розглянути проблему з отруйними зміями, що турбують мешканців окремих сіл громади.

В'ячеслав Макаренко говорить, що в громаді будуть боротися з амброзією та отруйними зміями В’ячеслав Макаренко говорить, що в громаді будуть боротися з амброзією та отруйними зміями

Ще на шостій сесії Щербанівської сільської ради депутати підтримали рішення про перехід багатоповерхових будинків на індивідуальне газове опалення. Попри це, досі тривають обговорення, бо не всі мешканці будинків з різних причин згодні з рішенням сесії. Натомість представники сільської ради переконують жителів у тому, що індивідуальне опалення — важливе з точки зору енергозбереження. Дискусія щодо цього питання продовжилася на сесії. Щоправда, альтернативного рішення на противагу рішенню шостої сесії так і не знайшли.

— Ми не можемо відключати весь дім від централізованого опалення, коли половина квартир не встановила газові котли. Є рішення сесії, його необхідно дотримуватися. Ми неодноразово проводили зустрічі з мешканцями щодо доцільності переходу на індивідуальне опалення, — підсумував Ігор Процик.

Голосування депутатів Щербанівської ОТГ Голосування депутатів Щербанівської ОТГ

Під час сесії затвердили штатний розклад роботи клубів, земельні питання, зокрема звернення учасників АТО про надання земельних ділянок. Також до сесійної зали завітали представники Щербанівської амбулаторії. Вони нагадали депутатам, щоб ті активніше агітували населення підписувати договори з сімейними лікарями, і надали необхідну інформацію з цього питання.

Прес-служба Щербанівської ОТГ