Підозрюваний у різанині біля арки «Газетного ряду» Анатолій Прядко оскаржує у суді свій арешт (оновлюється)

Анатолій Прядко, якого взяли під арешт за підозрою у різанині під час сутичок біля «Газетного ряду», через апеляційний суд намагається змінити запобіжний захід

Сьогодні Апеляційний суд Полтавської області розглядає скаргу Анатолія Прядка. Його підозрюють у нанесенні ножових поранень майданівцю та АТОвцю Олександру Кобі під час сутичок біля арки «Газетного ряду» 5 квітня.

Відеотрансляція судового засідання від «Громадського»

Підозрюваний у різанині біля арки Прядко оскаржує тримання під вартою

Анатолій Прядко разом із охоронцями фірми «Скорпіон-2016» кинувся розганяти активістів, які намагалися зрізати металеву огорожу з арки у будинку по вул. Соборності, 27. В той день його затримали активісти і передали поліції. Правоохоронці доставили його у відділ і відпустили. Після публікації відео, на якому видно, що він бореться з Олександром Кобою, його затримали і висунули підозру. Октябрський райсуд Полтави обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Анатолій Прядко подав на це рішення апеляційну скаргу.

Нагадаємо, другого підозрюваного у різанині Євгенія Усенка, за рішенням суду першої інстанції, отримав домашній арешт. Прокуратура подала скаргу на це рішення, її задовольнили і підозрюваний відправився у СІЗО прямо із зали суду.

13:39 — На засідання прийшло близько 30 активістів. Серед них постраждалі внаслідок сутичок Олександр Коба та Дмитро Юденко. Нагадаємо, перший отримав не менше 5 ножових поранень і потрапив до реанімації, другий також був госпіталізований і прооперований. Конвоїри стали бар’єром між Анатолієм Прядком та активістами.

13:40 — Присутні у залі активісти привітали Дмитра Юденка з народженням доньки. Це відбулося вчора, 15 травня.

13:45 — Розпочалося судове засідання. Справу ведуть судді Оксана Корсун (головуючий суддя), Вікторія Герасименко та Володимир Костенко. Від прокуратури присутній Руслан Пічугін. Підозрюваного захищають Григорій Фелоненко, Максим Дашко. Вони ж захищали Євгенія Усенка під час зміни йому міри запобіжного заходу.

Судді Вікторія Герасименко, Анна Гонтар та Олександр Захожай Судді Вікторія Герасименко, Анна Гонтар та Олександр Захожай

Анатолій Прядко Анатолій Прядко

13:50 — Прокурор долучив до справи покази потерпілих та висновки експерта. Адвокати попросили 30 хвилин для ознайомлення з документами. Колегія суддів оголосила перерву, щоб дати час адвокатам.

13:55 — Згідно з доданими документами, Олександр Коба впізнав Анатолія Прядка.

14:25 — Після перерви колегія суддів повернулася до зали. Порадившись, вони заборонили онлайн трансляцію засідання. Операторам «Громадського ТБ.Полтава» довелося вийти у коридор.

Дарина СИНИЦЬКА, Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»