Підозрюваному у хабарництві екс-начальнику управління інфраструктури Полтавської ОДА збільшили заставу до 640 тис. грн

Екс-начальник управління інфраструктури Полтавської ОДА Олександр Колесников Екс-начальник управління інфраструктури Полтавської ОДА Олександр Колесников | Фото Миколи Лисогора

Прокуратура просила збільшити розмір застави до 1,2 млн грн, але суддівська колегія задовольнила клопотання частково — збільшивши залогову суму до 640 тис грн

17 липня в Апеляційному суді Полтавської області відбулося судове засідання по справ екс-чиновника Олександра Колесникова, якого підозрюють у хабарництві.

Так, 15 червня правоохоронці затримали начальника управління інфраструктури Полтавської ОДА Олександра Колесникова. За версією прокуратури, чиновник вимагав у підприємця 52 тис. грн за надання дозволу для перевезень пасажирів.

16 червня суддя Октябрського районного суду Ірина Блажко винесла рішення про взяття Олександра Колесникова під варту, а також призначила суму застави у 128 тис. грн.

Прокуратура оскаржила рішення Октябрського районного суду Полтави в апеляційному суді. Прокурор наполягав на триманні підозрюваного під вартою та на збільшенні суми застави. Але 22 червня на засідання Олександр Колесников з’явитися не зміг. За словами його захисника В’ячеслава Делії, Колесников перебував у лікарні.

На засідання 17 липня Олександр Колесников прибув у супроводі дружини та батька, також у залі суду були присутні адвокат Колесникова — В’ячеслав Делія, прокурор Денис Бондарець та суддівська колегія у складі Андрія Рябішина, Вікторії Герасименко та Алли Гонтар. Слідчий Олексій Кашуба не з’явився. Як повідомив секретар, він був на іншому засіданні в Октябрському суді.

На початку засідання прокурор Денис Бондарець наголосив на оскарженні ним вироку Октябрського районного суду. Він вважає, що сума застави, яку призначив райсуд, є недостатньою для забезпечення виконання підозрюваним обов’язків та вимагав збільшити розмір застави. Аргументував це тим, що, згідно з декларацією Колесникова, його дружина має дві квартири, два будинки, земельні ділянки, заощадження на рахунках у банках близько мільйона гривень, а за 2016 рік вона офіційно отримала дохід від підприємницької діяльності — 726 тис. грн, тому сума застави у 128 тис. грн є замалою, щоб відбити бажання у Колесниова будь-яким чином перешкоджати здійсненню кримінального провадження. Прокурор вважає, що сума застави повинна складати 1 млн. 200 тис. грн.

Суддівська колегія поцікавилась у прокурора, чи якимось чином Колесников на даний час перешкоджає здійсненню кримінального провадження, ухиляється від явки до слідчого прокурора чи здійснює якісь інші порушення. Денис Бондарець вважає, що є інші ризики — це вплив на свідків, тому такі обставини заслуговують на збільшення суми застави.

Адвокат Олександра Колесникова наголосив, що немає жодної ґрунтовної підстави стверджувати, що наявні якісь ризики. Також В’ячеслав Делія повідомив, що батьки Колесникова — пенсіонери та інваліди, дружина — мати трьох дітей, інвалід, сам Колесников — батько трьох неповнолітніх дітей та постійно лікується, сума застави у розмірі 1 млн. 200 тис. грн є завеликою. На думку адвоката, немає жодних підстав вважати, що Олександр Колесников буде перешкоджати слідству. Захисник Делія також передав суддівській колегії документи, які підтверджують хворобу Колесникова, інвалідність його батьків та дружини, а також те, що сім’я Олександра Колесникова є багатодітною. В’ячеслав Делія розповів, що його підзахисний з 10 липня перебуває на обліку у Полтавському центрі зайнятості, 21 червня Колесиков здав закордонний паспорт — виконав ухвалу Октябрського районного суду. Тому захисник вважає такі дії свідченням того, що підозрюваний екс-чиновник не має наміру жодним чином перешкоджати слідству.

Щодо коштів, які належать дружині Олександра Колесникова, то адвокат Делія пояснив, що є розписки, за якими Тетяна Колесникова позичила свої кошти третім особам. А 18 травня вона взяла позику у «МегаБанку», тому у сім’ї Колесникова немає можливості зібрати суму застави, яку вимагає прокуратура.

Сам Олександр Колесников повідомив суддям, що не має жодних намірів ухилятися від слідства чи будь-яким чином тиснути на свідків.

— Безумовно, в першу чергу, я зацікавлений в тому, щоб справа пішла до суду і вже в судовому засіданні доводити свою правоту і шукати істину. Стосовно статків, то це досить легко перевіряється. Щодо озвучених двох квартир, то одна дійсно належить дружині — це сама звичайна квартира, а інша, про яку згадував прокурор, — це батьківська квартира, частка дружини 1/7. Тому казати, що в неї дві квартири, не дуже доречно. Щодо моєї поведінки, то жодним чином, ще раз повторююсь, я не намагався ухилятись від слідства і не маю таких намірів в подальшому, — пояснив Олександр Колесников.

Інформація з декларації Олександра Колесникова за 2016 рік

Під час розгляду документів суддю Андрія Рябішина зацікавила інформація з е-декларації Колесникова про те, що його дружина має корпоративні права у ПП «Транснафтогаз», Тетяні Колесниковій належить 100% капіталу — це 250 тис. грн. Суддя Рябішин поцікавився чи зазначений цей вид підприємницької діяльності в отриманому прибутку за 2016 році. Екс-чиновник пояснив, що прибутку з цього приватного підприємства не має, адже це підприємство вже два роки не працює — воно на стадії закриття.

Під час дебатів прокурор знову наголосив на вимозі збільшити розмір застави до 1 млн. 200 тис. грн. та задовольнити клопотання слідчого в повному обсязі. Адвокат Делія знову підкреслив, що не існує підстав для збільшення суми застави. Олександр Колесников підтримав свого захисника.

Після повернення суддівської колегії з нарадчої кімнати, суддя Андрій Рябішин оголосив про часткове задоволення клопотання прокуратури та змінив розмір застави з 128 тис. грн до 640 тис. грн.

Застава повинна бути внесена протягом 5 діб. В разі не внесення застави Олександр Колесников буде взятий під варту.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»