Підозрюваного у хабарництві суддю Ленінського райсуду Полтави до 1 листопада відсторонили від роботи

ВРП відсторонила суддю Ленінського районного суду міста Полтави Сергія Кононенка від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності

Вища рада правосуддя під час засідання 20 вересня розглянула клопотання заступника Генерального прокурора — керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Який клопотав про тимчасове відсторонення судді Ленінського районного суду Полтави Сергія Кононенка від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Про це повідомили в управлінні інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Член Вищої ради правосуддя Ігор Артеменко повідомив, що у клопотанні заступник Генерального прокурора — керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зазначає, що детективи Національного антикорупційного бюро України здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) від 19 травня 2017 року. Таким чином, суддя Кононенко підозрюється у вчиненні тяжкого корисливого злочину у сфері службової діяльності.

Судді Кононенку 1 вересня 2017 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України.

Солом’янський райсуд Києва застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання строком на два місяці.

Представник Генеральної прокуратури Борис Василенко повідомив, що у правоохоронців є ще два провадження стосовно судді Сергія Кононенка, за якими ще не оголошувалася підозра.

Сергій Кононенко Сергій Кононенко

Присутній на засідання адвокат Байда повідомив, що наразі суддя перебуває на лікуванні, а тому передав його прохання — відкласти розгляд клопотання, щоб він міг особисто дати пояснення з приводу свого затримання. Однак це прохання не задовольнили.

Вища рада правосуддя, дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, ухвалила клопотання задовольнити — тимчасово, до 1 листопада 2017 року, відсторонити суддю Ленінського районного суду Полтави Сергія Кононенка від здійснення правосуддя.

Нагадаємо, що 31 серпня суддю Сергія Кононенка затримали при спробі одержати хабар на суму 5000 грн.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»