Підготовка до опалювального сезону на Полтавщині йде за графіком

Віце-прем’єр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко провів селекторне засідання з обласними адміністраціями. На нараді обговорили фінансову та технічну підготовку областей до опалювального сезону.

За словами Генадія Зубка, останню нараду з областями провели місяць тому. На ній встановили завдання — збільшити виплати за комунальні послуги. Це стосується розрахунків за газ, організації тепло та електропостачання. Загальна картина покращилася і цей показник збільшився на 4%. Але у деяких областей ще є заборгованість.

Почала працювати Національна комісія з регулювання електроенергетики і комунальних послуг. Також в умовах тарифної децентралізації визначили, що ті підприємства, у яких на сьогодні ліцензіатом є ОДА, уважно передивляться тарифи та їхню економічну обгрунтованість.

— Це потрібно для того, щоб, по-перше, обговорити з громадою той чи інший тариф, по-друге, його затвердити і з ним працювати. — зазначає Геннадій Зубко.

Стан розрахунків комунальних підприємств, які знаходяться в Хмельницькій, Київській, Івано-Франківській і Рівненській областях, складає менше 73%.

Тимофій Голбан, Олег Пругло та Едуард Рева Тимофій Голбан, Олег Пругло та Едуард Рева

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк розповів про технічну підготовку до опального періоду 2018-2019 року. Наразі з 161 260 будинків України підготували лише 83 476. А це 51,8%:

— Треба звернути увагу на підписання паспортів готовності будинків, тому що цей процес відбувається не у всіх областях. У соціальній сфері підготуємо 36 580 об’єктів, зокрема 16 086 шкіл, 13 050 дитячих садочків та 7 444 лікарні. Щодо шкіл, то прошу звернути особливу увагу, бо скоро перше вересня, — наголосив Едуард Кругляк.

До опалювального періоду вже підготували 18 825 об’єктів соціально-культурного значення. Із них 8 383 шкіл, або 52%, 6 735 дитячих садочків, а це 51,6%, 3 707 лікарень (30%).

З 1 млрд 936 млн грн, які передбачені на підготовку житлового фонду до зимівлі, виділили 42,7% коштів.

До роботи готують 20 818 котелень. Із них на сьогодні обладнали вже 10 906, або 52,4%.

Щодо технічної роботи, то за цей місяць практично всі області України в графіку.

Тимофій Голбан Тимофій Голбан

— Готуємося до зими завчасно, щоб встигнути обладнати всі об’єкти соціально-культурного значення. Це школи, дитячі садки, лікарні та соціально важливі будівлі. Працюємо поступово, адже потрібно робити все якісно. Наша область вже має напрацювання у цьому напрямі: Полтавщина — одна із тих, хто вписується у графік. За планом йдуть і Черкаси, Львів, Київ та Донецька область, — підсумував директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан.

Прес-служба Полтавської ОДА