Під Полтавою реконструюють дитячий табір

У приміщенні Полтавської ОДА відбулася нарада, де обговорили реконструкцію табору «Маяк». Серед питань: перспективи та план робіт на подальший рік.

Дитячий спортивно-оздоровчий табір «Маяк» у Головачі не відповідає державним стандартам. Тут застаріли корпуси та комунікаційні мережі, а спортивна зона недостатньо розвинена. Тому його потрібно реконструювати. Але заклад навіть зараз користується попитом. А після закінчення робіт він зможе стати обласним центром оздоровлення та позашкільного виховання.

За словами заступника голови Полтавської ОДА Романа Товстого на базі цього табору зроблять багатофункціональний простір для відпочинку дітей і підготовки спортсменів різного рівня.

— Ми взяли «Маяк» в оперативне керування. Усе буде сучасне, з нуля, із застосуванням енергозберігаючих матеріалів.

Фасади зроблять з екологічних матеріалів і оздоблять легкими геометричними формами. Завдяки цьому зберігатиметься тепло у приміщенні та не руйнуватимуться стіни. Це також дасть змогу заощадити кошти на опаленні.

Також він додав, що незабаром підрядники почнуть виконувати роботи. Відбудеться повна реконструкція табору та зведення нових об‘єктів. Серед них навчальні корпуси та корпуси для відпочинку.

— Ми робимо сучасний табір для дітей та спортсменів. Ті приміщення, які є, демонтуємо. Усе робитимемо на рівні, який відповідатиме сьогоднішнім стандартам — додає директор Департаменту будівництва Тимофій Голбан.

Наразі над тим, як виглядатиме оновлений табір, працює проектант. Перша частина проекту включає 8 об’єктів. Їх вже підготували. Друга знаходиться на завершальній стадії.

Головний інженер цього проекту Сергій Мурза розповідає, що є налагоджена та тісна співпраця з Департаментом будівництва та Департаментом молоді та спорту.

— Корпуси «Маяка» функціонують, але зараз є такі, що «морально застаріли». Ми також вирішили створити два нових приміщення: спортивний комплекс з басейном та великий критий простір. Туди входитимуть майданчики для футболу, баскетболу, волейболу.

«Маяк» перший табір на Полтавщині. Він заснований ще у 1953 році. Перший проект реконструкції 1986 року «заморозили» через брак коштів. А вже у 2003 на базі «Маяка» створили дитячий оздоровчий центр. До цього табір ніколи не реконструювали.

Заклад віддалений від промислових об’єктів, а діти мають доступ до соснового лісу та річки. Він знаходиться за 50 кілометрів від обласного центру. Щороку до табору приїздить тисяча дітей, а за все існування «Маяка» тут побували 50 тисяч відпочиваючих.

Дитячий табір «Маяк» — це унікальна та оздоровча можливість для дітей відпочити у сосновому лісі. Але для будь-яких природних умов, потрібна ще й потужна інфраструктура. Впевнений, що після реконструкції ми отримаємо табір найвищого рівня, — наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Нагадаємо, на базі обласного дитячого оздоровчого центру «Маяк» у 2017 році в селі Головач Полтавського району відкрили табір відпочинку «Юний десантник». Це перший військово-патріотичний табір на Полтавщині.

Прес-служба Полтавської ОДА