Під Кременчуком чоловік на власному городі відкопав 200 черепів

Дві сотні людських черепів відкопав житель Чигирина (70 км від Кременчука) на власному городі.

Чоловік копав траншею для прокладки комунікацій, коли екскаватор ковшем почав викидати людські останки. Шокований чоловік звернувся до археологів.

Як повідомляє 5-й канал, в цьому році Віктор Резніченко залишився без врожаю. Його присадибна ділянка виявився місцем поховання двох сотень людей. П’ять ярусів черепів, і ні тіла. Археологи припускають: ці останки належать загиблим в московсько-турецькій війні 1677 року. Зокрема, в битві за оборону Чигирина (тепер – Черкаська область). Вчені пояснюють: один із звичаїв тодішнього турецького війська – відрубати ворогові голову, щоб похвалитися успіхами в битві.

Археологи з’ясували: люди загинули переважно насильницькою смертю. Антрополог відділу археології Інституту археології НАН України Олександра Козак каже: “Очевидно – рубані рани, очевидно будуть рани, нанесені тупими предметами, можуть бути булави. На деяких черепах ми бачимо ознаки декапитации, тобто це відрубування голови”.

Таке масштабне поховання виявили на Чигиринщині вперше. Завдяки розкопкам вчені сподіваються дізнатися більше про події XVII століття. Чигирин тоді був одним з найбільших міст в Україні.