Під Гадячем поліцейські спричинили ДТП, переставили автомобіль і намагаються звинуватити постраждалого

Гадяцькі поліцейські підробили докази ДТП і звинувачують у ньому постраждалого водія, який відмовився домовитися на місці — адвокат

До редакції «Полтавщини» звернувся адвокат Антон Болтик, який розповів про ДТП під Гадячем за участі поліцейських. Нині він захищає у суді інтереси водія, який постраждав внаслідок аварії, відмовився домовлятися «на місці» і намагається довести, що зіткнення спричинив не він.

Подія сталася 31 травня цього року на ділянці траси Гадяч — Опішня поблизу села Вельбівка Гадяцького району. За словами Антона Болтика, автомобіль ВАЗ зі співробітниками Гадяцького відділу поліції виїхав на трасу з другорядної дороги, не пропустивши Volkswagen, за кермом якої перебував Олександр Скиба. У результаті відбулося зіткнення.

Дорога Гадяч — ОпішняДорога Гадяч — Опішня

Поліцейські пропонували вирішити питання на місці. Водій відмовився, оскільки хотів, щоби експерти оцінили розмір пошкоджень. До того ж, на той час він потребував медичної допомоги.

Після ДТП Олександра Скибу забрали до лікарні. За словами адвоката, поліцейські тим часом, на місці аварії змінили положення свого автомобіля таким чином, щоби винним виглядав не їхній водій. Після цього вони намалювали схему так, як їм було вигідно. Нині склалася ситуація, що винуватий водій Volkswagen.

Розміщення автомобілів одразу після ДТП

Автомобілі змінили положення, поки потерпілий був у лікарні

Зміна положення ВАЗу вже після ДТП Зміна положення ВАЗу вже після ДТП

Потерпілий поскаржився на такі дії до правоохоронних органів. Слідче управління поліції Полтавщини провело службове розслідування стосовно слідчого, який нібито неналежно оформив протокол огляду ДТП та схему до нього. Та достеменно про його результати нічого невідомо. На запити постраждалого у різний час надходили різні відповіді.

17 серпня СУ ГУНП в Полтавській області надало відповідь, що старший слідчий Гадяцького відділу поліції Олександр Михайловський дійсно порушив вимоги і отримав за це зауваження. 27 вересня поліція відповіла, що не знайшла підтверджень порушення закону. Таку саму відповідь 2 жовтня надав і полтавський Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції. 5 жовтня правоохоронці знову змінили думку і повідомили, що Михайловського піддали дисциплінарному стягненню.

Разом з тим, Олександр Скиба подав скарги щодо надання недостовірної інформації співробітниками поліції до Генпрокуратури, МВС та Президента. Генпрокуратура перенаправила запит до прокуратури Полтавської області, а та, в свою чергу — до поліції Полтавщини. Те саме сталося і з запитом до МВС — він потрапив до Полтавського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України. У результаті відповідь була такою самою — слідчий відділ не знайшов у діях слідчого порушень.

Крім того, за фактом ДТП було відкрите кримінальне провадження за ч.1. ст. 286 ККУ (порушення ПДР, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження). Та, за словами адвоката, наразі воно закрите.

Натомість у суді розглядаються одразу дві справи про адмінпорушення. За однією з них, особою, винною у ДТП, виставляють водія Volkswagen Олександра Скибу, за іншою — дільничного офіцера Гадяцького відділу поліції Олександра Литовченка. Обидві справи розглядає суддя Анатолій Горошко. Чергове засідання за першою справою призначено на сьогодні, 16 листопада. Олександру Скибі «закидують» адмінпорушення за ст. 124 КУпАП (порушення учасниками дорожнього руху ПДР, що спричинило пошкодження транспортних засобів). Йому може загрожувати до 340 грн штрафу або від півроку до року позбавлення права керування транспортними засобами.

Засідань щодо другої справи стосовно поліцейського поки не призначено.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»