Перша леді України Марина Порошенко привезла до Полтави «Книгу Миру»

Сьогодні до Полтави завітала перша леді України Марина Порошенко. Вона відвідала Полтавську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 34, де проходили міські змагання старшокласників з надання домедичної допомоги всеукраїнського проекту «Я можу врятувати життя».

У рамках змагань старшокласники на манекенах демонстрували навички надання невідкладної допомоги, а їхні здібності оцінювали судді. Загалом всі учні показали хороші вміння у порятунку людини. Марина Порошенко наголосила, що вміння надавати першу невідкладну допомогу — надзвичайно важлива навичка, яка може щороку рятувати тисячі життів.

Також спільно із дітьми, батьки яких брали участь у АТО, перша леді заповнила сторінки загальнонаціонального проекту «Книга Миру». Мета проекту — об’єднати дітей зі всієї України довкола понять дружби, любові й миру. У книгу діти Полтавщини вклеїли фото власних родин, а також вписали побажання миру та злагоди.

Марина Порошенко та Валерій Головко Марина Порошенко та Валерій Головко

Свої побажання до Книги Миру внесли полтавські школярі Свої побажання до Книги Миру внесли полтавські школярі

Полтавська область — одинадцятий регіон країни, де вже побувала книга. До цього це було у Запорізькій, Дніпропетровській, Чернігівській, Черкаській, Івано-Франківській та інших областях. Проект двічі перетинав кордон країни — діти з українських родин, які мешкають у Туреччині і США, також залишили свої побажання.

У ході зустрічі Марина Порошенко із головою Полтавської ОДА Валерієм Головком обговорила важливі питання інклюзивної освіти.

— Кожна школа, яка знаходиться на території України, не може відмовляти як дитині, що типово розвивається, так і тій, яка має особливі освітні потреби, — зазначила перша леді України. — Найголовніше, щоб батьки мали змогу привести свою дитину до школи, що знаходиться найближче до їхнього місця проживання. І щоб там їй надали якісну освіту.

Змагання серед старшокласників по домедичній допомозі Змагання серед старшокласників по домедичній допомозі

Валерій Головко наголосив на важливості адаптації дітей, які мають певні фізичні обмеження.

— З першою леді ми обговорили велике коло питань. Вона пообіцяла підняти їх на рівні профільних Міністерств, — підсумував Валерій Головко.

Взагалі Марина Порошенко вперше відвідала Полтавщину. Вона відзначила історичну цінність Полтави, яка є духовною столицею України.

Прес-служба Полтавської ОДА