Передача доріг місцевим громадам Полтавщини розпочнеться вже у наступному році

Володимир Трояновський та Костянтин Іщейкін Володимир Трояновський та Костянтин Іщейкін

Територіальні громади повинні вже зараз готуватися до прийняття на баланс місцевих автошляхів, «децентралізація» яких розпочнеться за рік. Про це, зокрема, йшлося на зустрічах начальника Служби автомобільних доріг Полтавщини з народними депутатами та представниками обласної ради.

Керівник Служби автодоріг області Володимир Трояновський 14 та 15 лютого провів дві зустрічі з народними обранцями. У вівторок учасниками наради стали народний депутат України Костянтин Іщейкін та керівники Семенівської, Лубенської, Великобагачанської, Оржицької та Хорольської РДА.

— Як член бюджетного комітету Верховної Ради, намагаюсь віднаходити кошти на ремонт доріг Полтавщини з усіх можливих державних програм, — відзначив Костянтин Іщейкін. — Проте, хотілося б, щоб дорожні служби поступово відходили від ямкового ремонту на користь поточного і капітального.

Сьогодні участь в обговоренні проблем доріг регіону взяли нардеп Юрій Бублик, керівник облради Олександр Біленький, перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький та обласний депутат Ігор Сірик.

— На порядку денному Служби у 2017 році — будівництво об’їзду біля Лубен, завершення ремонту ділянки траси М-22 в межах від Полтави до Кременчука та початок зведення шляхопроводу на перетині трас біля Кобеляк, — розповів начальник Служби автодоріг Полтавщини.

Згадав Володимир Трояновський і про ситуацію навколо моста у Кременчуці. На його думку, нова мостова переправа повинна з’явитися саме за межами районного центру, у комплексі з об’їзною дорогою. Це розвантажить дороги міста від активного вантажного потоку та, відповідно, підвищить безпеку на тамтешніх автошляхах. А от багатостраждальний Крюківський міст, на який нарікають кременчужани, вважає начальник САД, треба капітально реконструювати.

Говорили і про вагові комплекси, за допомогою яких можна буде контролювати тоннажність вантажівок, що рухаються дорогами Полтавщини. Аби перевізники не розбивали автошляхи перевантаженими «фурами».

— Один такий коштує 170 тисяч гривень, — підкреслив Володимир Трояновський. — А, враховуючи, що вже у 2018 частину територіальних доріг передадуть на баланс громад, закупівлю вагових комплексів має провести саме місцева влада.

Чимало уваги приділили і згаданій передачі місцевих доріг на баланс районних громад. Процес розпочнеться вже наступного року і триватиме до 2020-го.

— Громади наразі не готові до цього, — говорить нардеп Юрій Бублик. — Проте, наше завдання — донести до людей, що, разом із взяттям на баланс автошляхів, в регіони передадуть і чималі кошти для їхнього утримання. Тому вже зараз керівники на місцях повинні планувати закупівлю техніки та створення локальних комунальних підприємств.

Ігор Сірик, Олександр Біленький, Юрій Бублик, Андрій Пісоцький та Володимир Трояновський Ігор Сірик, Олександр Біленький, Юрій Бублик, Андрій Пісоцький та Володимир Трояновський

За підсумками обох зустрічей, народні депутати від Полтавщини та представники обласної влади підписали план оптимізації доріг області, який невдовзі передадуть на погодження до Укравтодору, а згодом — до Кабінету Міністрів. У ньому обґрунтовано, які територіальні шляхи мають до 2020 року відійти місцевим громадам, а які — залишитись на контролі Служби автодоріг.

Керівник САД Володимир Трояновський відзначає: завдяки таким зустрічам реформа дорожнього господарства активно впроваджується. А її результати, у вигляді якісних автошляхів, громада Полтавщини побачить вже за 2-3 роки.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Полтавській області