Пенсійна реформа: що зміниться для полтавців

Протягом найближчого року український уряд планує перейти до нової пенсійної системи, яка має набрати чинності з 1 січня 2018 року.

Реформування передбачає ревізію та осучаснення солідарної системи пенсійних нарахувань, введення накопичувальної системи пенсійного забезпечення та поетапну реалізацію практики індивідуального страхування пенсій. 

“Основна суть змін – реформування солідарної системи. Зараз існує великий дисбаланс у розмірах пенсій. Наприклад, жінка, яка вийшла на пенсію до 2012 року з жінкою, яка виходить на пенсію 2017 року при однакових умовах стажу мають різні пенсійні нарахування. Причина у тому, що діють різні показники для обчислення пенсій, тому що основна відмінність для розрахунку пенсійної виплати береться з показника середньої заробітної плати, яка 2012 року була 1197 грн, а зараз, за підсумками року, – 3764 грн. Тобто розрив практично втричі. Тому реформа – це, в першу чергу, ліквідація дисбалансу у 80 відсотків пенсіонерів, які будуть приведені в рівні умови”, – зазначив Володимир Носенко, перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України. 

Щодо запровадження накопичувальної системи – люди будуть мати право отримувати другий вид пенсій зі своїх персональних накопичувальних рахунків. 

“Накопичувальна система поки що складається лише з одного рівня — добровільного недержавного пенсійного забезпечення. Другий рівень – загальнообов’язкове накопичення кожного громадянина фонду своєї майбутньої пенсії – ще не діє. У парламенті ще ведуться дискусії з приводу механізму дії та гарантії збереження таких індивідуальних фондів”, — зазначив Володимир Носенко. 

“Я не бачу особливих нововведень і не дуже я вірю в це. Накопичувальний фонд, можливо, дасть щось тільки молоді у майбутньому, а нам вже нема на що сподіватися. Навіть якщо солідарна система буде “переобчислена” – ціни піднімаються так, що з цього нічого не буде”, – коментує пенсіонерка Тетяна. 

1HUetXtMSYU