Пацієнти Полтавської обласної інфекційної лікарні скаржаться на відсутність гарячої води та жахливі умови перебування в стаціонарі з дітьми

Зайве дитяче ліжко медперсонал виніс у туалетЗайве дитяче ліжко медперсонал виніс у туалет | Фото Алли Павлової

Головний лікар Полтавської облінфекційної лікарні пояснила, що відсутність гарячої води пов‘язана з аварійністю парогенератору

До редакції інтернет-видання «Полтавщина» звернулася пацієнтка обласної інфекційної лікарні у Полтаві, яку туди з дитиною минулого тижня доставила «швидка». Також жінка розмістила в групі у Facebook пост про жахливі умови перебування у стаціонарі та про відсутність гарячої води у медичному закладі.

Алла розповіла, що у їхній палаті знаходиться чотири дитини віком від 6 до 10 років та троє батьків. Вона з дитиною спить на ліжку вдвох. Ширина ліжка — 70 см, воно прогинається до підлоги. За словами Алли, на її питання — чи можна поставити ширше ліжко? — їй відповіли: «Ми живемо в Україні!»

В цей час зайве дитяче ліжко медперсонал виніс у туалет.

Жінка зауважила, що гаряча вода в інфекційній лікарні подається за розкладом. Проте у вказаний день її все одно не було. Електричними приладами користуватися не можна, чайник доводиться ховати. Постає питання, як батькам помити дитину, не кажучи вже про себе.

Також Алла зауважила і про відсутність чемності у персоналу. На питання жінки, чому її дитині, якій не має двох років, прописали ліки, де вказано, що дітям до 2-х років їх давати не можна, медсестра відповіла: «На заборі також написано».

Головний лікар Полтавської обласної інфекційної лікарні Наталія Свириденко пояснила, що на жаль, в інфекційній лікарні немає централізованого гарячого водопостачання, підігрів води відбувався парогенератором. Зараз парогенератор знаходиться в аварійному стані, тому тимчасово гаряча вода подається згідно з графіком — погодинно.

— Наразі готується новий проект із постачання гарячої води до лікарні за допомогою бойлерів. Цей процес потребує часу. Я сподіваюся, що вже цього місяця програма буде виконана. Проект реалізується за рахунок обласного бюджету, — пояснила Наталія Свириденко. — Тимчасові заходи — це постачання гарячої води погодинно, крім того ми дозволяємо батькам підігрівати воду для дітей.

А от деякі коментарі під постом Алли не гнівні, а навпаки пояснюють, що у лікарні не все так погано та лікарі, на щастя, там непогані.

Нагадаємо, у 2015 році у полтавському роддомі були проблеми з подачею гарячої води. За кілька днів після публікації проблема була вирішена.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»