Патрульні поліцейські у суді дали свідчення на користь «смотрящего» за Полтавою

Патрульні поліцейські, які приїхали на виклик по справі Валерія «Мищци» Павлішина, не побачили нападу на підприємця

24 листопада до Октябрського районного суду Полтави викликали 3 патрульних поліцейських Полтави — Ярославу Клімову, Аліну Іванову та Сергія Савченка. Їх допитали в якості свідків по справі «смотрящего» за Полтавою. Саме ці патрульні приїхали на виклик, після нападу групи на чоловіка в автомобілі в районі ЦУМу. Патрульні надали суду наступні свідчення.

Ярослава Клімова, командир роти № 3

Ярослава Клімова Ярослава Клімова

18 серпня, близько 16 годин, наш екіпаж отримав виклик про хуліганство в районі ЦУМу, що 5-7 чоловік напали на авто, прокололи колесо, намагаються його перевернути, щось вимагають від водія. Першими на виклик приїхали екіпажі Ключникова і Сухіна (обоє вже не працюють в поліції Полтави). Вони повідомили по рації, що відбувається конфлікт. Чоловіки розхитували автомобіль, кричали, з’ясовували стосунки з водієм.

Виклики на лінію «102» продовжували йти, на той час надійшло 7-8 дзвінків про напад в цьому районі. Мені зателефонувала оператор «102» і сказала, що багато викликів надходять за однією адресою. У всіх випадках були різні заявники. Оператор попросила з’ясувати обставини.

Справа «Мишци»: записи двох дзвінків свідків на 102 (2016.08.18, Полтава)

Ми виїхали на місце для з’ясування. Потім прибув ще один екіпаж. Я побачила, що біля чорного Mercedes-Benz знаходяться люди. Водій сидів у автомобілі із закритими вікнами, періодично відкривав вікно для спілкування. Ми намагалися розібратися, що відбувається. Через частково відкрите вікно він сказав «Приберіть їх, і я поїду».

Потім ми почали спілкуватися із хлопцями, які стояли біля автомобіля. До мене підійшов один із них, представився Сергієм, зараз в залі я його не бачу. Ми запитали в нього, що відбувається. Він сказав, що вони просто з’ясовують стосунки із водієм, зараз все припинять і допомога поліції не потрібна.

Mercedes-Benz S550 в якому знаходився Ілля Тищенко Mercedes-Benz S550 в якому знаходився Ілля Тищенко

Ще один виклик прийшов на лінію «102», начебто поліція не справляється і хуліганські дії не припиняються. Ми вирішили підійти до цих осіб та припинити конфлікт негайно.

Один із чоловіків (Валерій Павлішин. — Авт.) передавав водію телефон. Водій відкрив вікно, і я знову запитала, що відбувається. Він сказав, що не буде спілкуватися, поки ці люди стоять поруч. Я попросила чоловіка, який передавав телефон, чи може він відійти від машини, але він продовжив голосно спілкуватися із водієм. Тоді я попросила патрульну Іванову, щоб вона відвела його в сторону, і я могла поспілкуватися із водієм. Я спитала у водія, що відбувається. Він був з червоним обличчям, мокрий і переляканий. Я запитала у нього, чим ми можемо допомогти. Він сказав: «Просто приберіть цих людей і я поїду». Я говорю, що у нього колесо пробите, а він відповідає, що поїде так, і закрив вікно.

Після цього ще раз підійшов той чоловік (Валерій Павлішин. — Авт.), почав спілкуватися із водієм, дав йому барсетку чорного кольору і телефон. Після чого водій взяв барсетку і закрив вікно, потім передав її назад. Після цього приїхав мікроавтобус, з нього вийшли озброєні люди і почали затримувати чоловіків.

Ярослава Клімова впізнала серед підозрюваних у залі суду всіх, окрім В’ячеслава Мурейка.

— До водія якісь агресивні дії були? — запитав Дмитро Павлухін, адвокат одного із підозрюваних.

— Ну, вони стояли і просто спілкувалися.

— Автомобіль міг проїхати, перед ним хтось стояв?

— Я не пам’ятаю.

— У водія була можливість поїхати?

— Думаю так, єдина проблема — це пробите колесо.

— На водія напали, в авто намагалися залізти?

— Ні. Стукали голосно, викрикували щось, він відкрив двері. Двері не ламали, за ручки не смикали. Нічого такого не було.

— Протиправні насильницькі дії з боку чоловіків були?

— Ні. Протиправних насильницьких дій не було. Хіба що нецензурна лайка. Ми попросили громадян, щоб вони не виражалися так.

Патрульна Аліна Іванова

Аліна Іванова Аліна Іванова

18 серпня наш екіпаж отримав виклик про блокування автомобіля. Жінка по телефону повідомила, що група, близько 5 осіб, не дає йому проїхати. В автомобіля проколото колесо. Коли ми туди приїхали, там уже було декілька патрульних екіпажів. Я конфлікту там ніякого не бачила, була спокійна розмова.

До нас підійшов чоловік, представився Валерієм (Валерій Павлішин. — Авт.). Він стояв коло чорного Mercedes-Benz намагався поговорити з водієм, але той двері не відчиняв. Мені надійшла вказівка від командира роти розвести сторони конфлікту. Ми відійшли з Валерієм від автомобіля і почали спілкуватися. Він нормально себе вів. Я спитала в чому тут справа. Він сказав, що все нормально, ніякого конфлікту немає. Далі я стояла з ним і підтримувала розмову. Ми просто спілкувалися на різні теми.

Водій боявся відчинити вікно поки хлопці біля нього стояли. У водія були такі великі очі, виглядав переляканим і нещасним. Ні нам, ні хлопцям він не міг нічого сказати. Був момент, коли Валерій передав водієві барсетку з матеріалу схожого на імітацію шкіри крокодила.

Потім приїхав автомобіль «Volkswagen» і з нього вибігають люди у формі. Валерій стояв біля мене, а коли це побачив, почав бігти в сторону будинків. Інших хлопців також затримали. Чого їх затримують, ми не знали.

— На вашу думку, протиправні дії були? — запитав адвокат.

— На мою думку, ні. Спочатку ми думали, що це банальний конфлікт через порушення ПДР. На місці події все було спокійно. Просто люди намагалися розмовляти.

— Зброю у присутніх осіб бачили?

— Ні, зброю не бачила.

Патрульний Сергій Савченко, інспектор 3 роти

Сергій Савченко Сергій Савченко

18 серпня отримали виклик, що група осіб вчиняє якісь хуліганські дії, проколює колеса. Було декілька викликів. На місці було три екіпажа патрульних. Ми підійшли до командира, спитали чи потрібна допомога, вона сказала, що ніякої допомоги не потрібно, але треба залишатися для охорони громадського порядку. Крім патрульних біля автомобіля знаходилося близько 5 осіб атлетичної тілобудови.

Через 5 хвилин побачили як приїхав бус «Volkswagen» і «Fiat Doblo». Із першого вибіг спецназ і затримав чоловіків. З «Fiat Doblo» вибігли люди в цивільному. В дворі пролунали постріли. Потім задача була — стояти біля входу в «Джек-бар», охороняти місце події.

Фото Олега Слизька

Нагадаємо, що 18 серпня 2016 року на вулиці Котляревського у Полтаві, поруч з ЦУМом, співробітники поліції затримали 5 чоловіків, які напали на чоловіка в автомобілі Mercedes-Benz S550. Начальник Департаменту кримінального розшуку Національної поліції Дмитро Головін офіційно заявив, що правоохоронцям вдалося затримати злочинну групу під керівництвом так званого «Мишци». Останнього він назвав «смотрящим» за Полтавою.

За кермом автомобіля був підприємець Ілля Тищенко. Він є основним потерпілим по справі. Він розповів, що «Мишца» (Валерій Павлішин. — Авт.) повідомив, що у нього є борг перед іншими людьми та змушував його віддати. Самі підозрювані стверджують, що їх підставили. Вони вважають, що потерпілі працюють на правоохоронців, які затримують невинних для покращення статистики по боротьбі із злочинністю. За їхніми словами, сам Ілля Тищенко — аферист, який обманом вкрав гроші у однієї жінки. Суд має вирішити хто із них правий.

Валерій Павлішин Валерій Павлішин

Розгляд судової справи над групою підозрюваних має скоро завершитися. У суді допитали потерпілих підприємців, дослідили документи, відео- і аудиодокази. Наступне судове засідання відбудеться 31 січня 2018 року.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»