Падчерка мера Полтави мовчить про 5 квартир

Про численні статки полтавських депутатів довідалися журналісти руху  ЧЕСНО.

Два найбільші автолюбителі Полтавської міськради – депутати-бізнесмени Сахно та Костенко – записують автомобілі на себе, а використовують їх на своїх підприємствах.

Найбільше автомобілів задекларував «свободівець» Анатолій Костенко.

Щоправда, серед них – жодного легкового. З 11 транспортних засобів – 9 вантажних автомобілів з причепами та 2 одиниці сільськогосподарської техніки. За словами депутата, усі ці транспортні засоби він використовує в роботі свого фермерського господарства «Агродарія».

«Там дещо є на мені, але використовується в отому фермерському господарстві. На всіх 11 зразу сам не поїду, то водії є, їздять, працюють», – говорить Костенко.

За документами власником господарства є дружина Анатолія Костенка. Але сам депутат визнає, що керівником дружина є лише на папері:

«Засновником є дружина. Ну, гроші мої, але де-юре вона, а де-факто я».

Також Костенко повідомив журналістам ЧЕСНО, що скоро збирається усю техніку, що належить йому, переписати на власну фірму:

«Зараз уже є задекларована юрфірма, потихеньку буду весь транспорт на неї переводити, бо система оподаткування у фізосіб зовсім погана стає».

Окрім системи оподаткування нарікав депутат і на зношеність техніки.

П’ятьом автомобілям, бідкається депутат, уже більше 20 років. Вони вже не приносять прибутку, за словами депутата, але відмовитися від їх використання Анатолій Костенко не може.

«Ці старі машини – це КамАЗи, які можуть їздити по полях прямо, не тільки по дорогах нормальних. І от вони потрібні на сезон на уборку. Нам ставлять вимоги, щоб були такі машини. Але вони грошей не заробляють мені. Заробляють продавцям автозапчастин, заробляють водію, заробляють міліції, ну не мені», – жаліється Костенко.

На другому місці – представник провладної у Полтаві партії «Совість України» Григорій Сахно. Спочатку дзвінок журналістів ЧЕСНО налякав депутата і він навіть відмовлявся давати коментарі:

«Мені б не хотілося, потому шо по тіліфону я не знаю, з ким розмовляю. А це касається персонально моїх даних, моєї сім’ї, мене», – пояснює свої побоювання депутат.

Проте пропозиція особистої зустрічі, очевидно, не сподобалася Григорію Сахну ще більше, і депутат погодився поспілкуватися.

Але висунув свої вимоги:

«Давайте зробим так: ви задаєте питання, а я, якщо пощитаю, що це щось більш індивідуальне, не буду на них відповідать»

. У власності Григорія Сахна перебуває 5 автомобілів: FIAT, HONDA та три Mersedes-и. За словами депутата, авто фактично належать фірмі, але оформити їх довелося на себе.

«У мене є приватна фірма «Центр», де я дірєктором. У той час, як куплялися ці автомобілі, купить автомобіль по безготівковому рахунку – один на Лоску покупали, другий в Черкасах – було неможливо. Тому що ті, хто приганяв ці автомобілі із-за кордону, вони признавали тільки налічні гроші. І тому прийшлося брать і оформлять на себе і на жінку. А зараз вони використовуються на підприємстві», – пояснює журналістам Сахно, яким чином у його власності опинилися п’ять автомобілів.

Поціновувачем автомобілів виявився й очільник фракції «Батьківщини» у Полтавській міськраді Олег Бєлоножко.

У його колекції – 4 презентабельні автомобілі: Audi, Porsсhe та дві TOYOTA.

Хоча за словами самого депутата, наразі у його власності перебувають лише два автомобілі.

Один із них угнаний, просто в ГАІ висить – TOYOTA Land Cruiser. Porsche Cayenne я продав, два чи три місяці тому», – розповів журналістам Бєлоножко.

Навіщо Матковському майже 3 тис. кв. м? Підприємець-мільйонер та найбагатший депутат Полтавської міськради Андрій Матковський задекларував 6 нежитлових приміщень,чотири з яких перебувають у спільній власності.