Освітяни з Полтавщини відвідали сучасну школу-гімназію на Львівщині

Будівля Наварійської загальноосвітньої школи-гімназії Будівля Наварійської загальноосвітньої школи-гімназії

Під час робочого візиту на Львівщину представники Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА та керівники органів управлінь освіти районів та ОТГ нашої області завітали до Наварійської загальноосвітньої школи-гімназії І-ІІІ ступенів. Освітяни Полтавщини приїхали для обміну досвідом в управлінні навчальними закладами.

Делегація Полтавщини завітала до двох освітніх закладів на Львівщині. До навчально-реабілітаційного центру для дітей із вадами слуху «Левеня» у Львові та до загальноосвітньої школи-гімназії І-ІІІ ступенів у селі Наварія Пустомитівського району. Першого вересня цього року її відкрив Президент Петро Порошенко. Школа вважається довгобудом — заклад почали зводити у 1986 році. Однак будівництво починали і зупиняли кілька разів. Півтора роки тому його відновили та в серпні здали в експлуатацію. 

— До відкриття цієї школи діти ходили до двох непристосованих до навчання приміщень. Це створювало проблеми і вчителям, і учням. Діти мають навчатися в комфорті, та, найголовніше, в безпеці. Ми всі чекали на нову школу, — прокоментувала начальниця Відділу освіти Пустомитівської райдержадміністрації Мирослава Лісна.

Директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко та начальниця Відділу освіти Пустомитівської райдержадміністрації Мирослава Лісна Директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко та начальниця Відділу освіти Пустомитівської райдержадміністрації Мирослава Лісна

Щойно побудовану школу перекваліфікували на гімназію. Раніше діти вчилися тут до 9 класу, та цього року дев’ятикласники вперше перейшли до десятого. Школа розрахована на 300 учнів, та зараз тут навчається 241 школяр. До закладу подають заявки не тільки діти з цього, а й з інших районів Львівщини та з самого обласного центру. 

У закладі працює 31 вчитель та 17 людей обслуговуючого персоналу, включаючи медсестру, психолога та асистента вчителя. Асистент допомагає педагогу у випадку навчання в класі дитини із особливими потребами. Раніше до школи також брали таких учнів, на прохання батьків. Директорка школи Ольга Кметик-Подубінська працює в ній вже 40 років, 21 з яких — на керівній посаді. Вона наголосила, що інклюзивну освіту запровадили цього року, та в їхньому закладі вона практикується вже давно, але в іншому форматі. У школі кілька років навчається хлопчик, який в дитинстві хворів на скарлатину. Через це у нього з’явилися проблеми з мовою. 

— Протягом п’яти років ситуація хлопця значно покращилася — зараз він вже добре розмовляє, мовної вади майже не чутно. Нашу школу відвідує й дитина з ДЦП — батьки просили, аби вчителі займалися з нею індивідуально. Вони навчають її не в класах з дітьми, а окремо від них, але все ж в загальноосвітній школі, а не у спецзакладі, — розповіла директорка. — Наші учні добре ставляться до дітей з особливими потребами. Батьки дуже тішаться успіхам соціалізації їхніх дітей, коли звичайні учні проявляють увагу, діляться їжею, спілкуються з тими, хто має обмежені можливості.

На подвір’ї закладу побудували спортивний комплекс за 3,5 млн грн. Тут займатимуться не тільки учні школи, а й усі бажаючі з оточуючих сіл. У школі вивчають 2 іноземні мови: англійську та німецьку. Третя, польська — факультативна. У школі встановили п’ять інтерактивних дошок, обладнали два комп’ютерні класи. 

Навчальний заклад має два гуртки танців: народні й бальні, клуб бойових мистецтв. А з 1960-х тут активно займаються веслуванням. Особливо у школі тішаться дев’ятикласником, який щойно повернувся з європейських змагань, де виборов три призових місця. 

— Ми дуже любимо наших дітей та пишаємося ними. У щойно збудованому закладі навчати їх стане складніше. Адже нова школа — це більше вимог до педколективу. Та ми працюватимемо для нашої маленької родини на повну, будемо вчитися разом з ними, — додала Ольга Кметик-Подубінська.

Гроші на будівництво навчального закладу виділила держава, обласна влада та Пустомитівська райдержадміністрація. 

Делегація освітян Полтавщини Делегація освітян Полтавщини

— Будівля школи вражає: і ззовні, і зсередини. Стильний дизайн та сучасне обладнання — важливі елементи навчання. Але запал в очах шкільної адміністрації та вчителів — дорогого коштує. Районна держадміністрація виявляє неабияку підтримку та живе життям школи, — поділилася враженнями директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Адміністрація установи та представники Львівської ОДА провели екскурсію школою для колег з Полтавщини. Після огляду закладу освітяни порівняли успіхи дітей за показниками рейтингу ЗНО цього року, обговорили співпрацю між районною владою та школою. Представники Департаменту освіти Полтавської ОДА запросили місцевих вчителів відвідати наші школи у найближчий час.

Прес-служба Полтавської ОДА