Освітяни Полтавщини підбили підсумки 2017/2018 навчального року

Освітяни Полтавщини підбили підсумки навчального року та окреслили плани на майбутнєОсвітяни Полтавщини підбили підсумки навчального року та окреслили плани на майбутнє

Під головуванням заступника голови Полтавської ОДА Олега Пругла та директорки Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олени Харченко відбулася розширена робоча нарада з керівниками органів управління освітою міськвиконкомів, райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад області.

У роботі засідання також взяли участь голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб та представники ГУ Національної поліції в Полтавській області Віктор Кириченко, ГУ ДСНС України у Полтавській області Руслан Ісаєнко та ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Сергій Макєєв.

Нарада складалася із двох частин. Почали з підбиття підсумків 2017/2018 навчального року. 

— Чотири школи із Полтави, Кременчука, Горішніх Плавнів та Решетилівки вже апробували стандарт Нової української школи. Пишаємося, що вже маємо певне оснащення в цих навчальних закладах і позитивні відгуки батьків, — наголосила Олена Харченко.

Олег Пругло, Олена Харченко та Сергій МакєєвОлег Пругло, Олена Харченко та Сергій Макєєв

«Нова українська школа» (НУШ) стартує 1 вересня. Що потрібно, аби проект успішно реалізувати на Полтавщині — обговорили в другій частині наради.

— Маємо освітню субвенцію, яка розподілена між областями. Вона вже на місцях, і ми повинні правильно нею розпорядитися, враховуючи рекомендації МОН: придбати сучасні меблі для початкової школи, відповідне обладнання, дидактичні матеріали. Понад мільярд гривень субвенції спрямують і на підготовку вчителів перших класів по всій країні, — розповіла головна освітянка області.

Говорили на нараді й про нові умови зарахування учнів до перших класів. Відповідно до них діти до школи йдуть за територіальним принципом. Прийом документів до навчальних закладів закінчився 31 травня. 

— Протягом двох тижнів у школах повинні оприлюднити список зарахованих учнів. Якщо ж у якомусь із навчальних закладів будуть вільні місця, то подати документ до нього зможуть і ті, хто не проживає на обслуговуючій школою території. Якщо таких буде більше ніж вільних місць, то, хто саме потрапить до бажаного закладу, визначатимуть за допомогою відкритого жеребкування. Більше ніяких конкурсів. Адже Нова українська школа передбачає рівний доступ дитини до школи, — додала Олена Харченко.

У 2018/2019 навчальному році першокласники НУШ для навчання в школі безкоштовно отримають набори LEGO, які можна використовувати для інтегрованого навчання, літературного читання, занять з математики, пошукової проектної діяльності, ігор і фізкультхвилинок, як інструмент в роботі практичного психолога. І, що дуже важливо, за допомогою цих наборів можна ефективно розвивати оперативну пам’ять дітей.

Учасники наради

Учасники наради

— Кожна дитина з села, міста, району чи ОТГ безкоштовно отримає шість цеглинок. Конструктор, як інструмент активного навчання, використовують передові країни. Він допомагає дитині розвиватися, — сказала директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА.

На порядку денному наради і питання «Розширення інклюзивного простору в контексті реформи системи закладів інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2020 роки».

— Ні для кого не секрет, що багато років поспіль держава мало уваги приділяла архітектурній доступності закладів освіти. Нині це в пріоритеті. Кожна дитина з особливими освітніми потребами повинна мати можливість навчатися в будь-якій загальноосвітній школі, — наголосила Олена Харченко.

Особливу увагу учасники засідання зосередили на заходах щодо збереження життя і здоров’я дітей під час літніх канікул та оздоровчої кампанії.

Усі зусилля освітян області спрямовані на проведення плідної роботи з підготовки закладів до нового 2018/19 навчального року та вдалого старту Нової української школи на Полтавщині.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА