Освітяни Полтавщини обговорили важливість формування культури лідерства в школах

Тетяна Водолазська ознайомила присутніх з програмою Стівена Кові «Лідер у мені»Тетяна Водолазська ознайомила присутніх з програмою Стівена Кові «Лідер у мені»

У Мачухівській ОТГ за участі заступників директорів закладів загальної середньої освіти відбувся обласний семінар «Лідер у мені». Говорили про важливість формування культури лідерства в школах Полтавщини.

Мета семінару «Лідер у мені» — популяризація роботи з формування культури лідерства в закладах загальної середньої освіти на Полтавщині. Згідно з сучасними концепціями, лідер — це та людина, яка вміє приймати рішення і несе за них відповідальність. Про це розповіла кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Остроградського Тетяна Водолазська:

— Довгий час говорили, що лідерами можна тільки народитися. Що, начебто, перелік певних якостей у людини від народження. Сьогодні науковці говорять, що ні. Справжнім лідером можна стати в результаті кропіткої роботи над собою, над своїм характером.

Тетяна Водолазська додала, що є різні системи сформувати в собі лідера. На семінарі розглядали програму Стівена Кові «Лідер у мені».

Освітяни Полтавщини обговорили важливість формування культури лідерства в школах Освітяни Полтавщини обговорили важливість формування культури лідерства в школах

Учасники семінару — заступники директорів шкіл Полтавщини Учасники семінару — заступники директорів шкіл Полтавщини

— Стівен Кові говорить, що для початку треба бути проактивним. Тобто не дозволяти, щоб погода або настрій інших людей могли збити з правильного шляху. Далі потрібно визначити для себе цілі й намагатися їх реалізувати. Визначайте пріоритети в своєму житті. Пам’ятайте, що ви живете в суспільстві, тому дійте так, аби користь отримували не тільки ви, а й ті, хто поруч. Будьте імпатійними. Намагайся слухати людей. Готуйте себе до нових перемог і ви обов’язково знайдете сенс свого життя і своє місце, щоб бути щасливим, — наголосила Тетяна Водолазська.

Семінар проходив у Мачухівській ОТГ, очільник якої вважає громаду унікальною. Адже до її складу увійшли населені пункти трьох районів.

— До складу нашої ОТГ входять п’ять колишніх сільських рад Полтавського, Новосанжарського та Решетилівського районів. У нас 27 населених пунктів — досить велика територія. Транспортне сполучення забезпечене. Ми знаходимося в шести кілометрах від Полтави. У нашій громаді п’ять закладів загальної середньої освіти: три НВК, ЗОШ І-ІІІ ступенів, ЗОШ І-ІІ ступенів та заклад дошкільної освіти «Дзвіночок». Загалом понад 600 учнів та близько 170 вихованців дитячого садка, — розповів голова Мачухівської ОТГ Валерій Білокінь.

Валерій Білокінь та Володимир Павленко Валерій Білокінь та Володимир Павленко

Ольга Кішінець Ольга Кішінець

Освітня галузь — одна з пріоритетних у Мачухівській громаді. Заступник начальника гуманітарного відділу виконкому Ольга Кішінець розповіла, що після утворення ОТГ з’явилася можливість більше коштів спрямовувати на розвиток освітньої галузі:

— 13 млн грн ми отримуємо з державного бюджету на заробітну плату вчителів і більше 12 млн грн спрямовуємо додатково з місцевого бюджету на розвиток освітньої галузі. Також пишемо іменні заявки до Міністерства регіонального розвитку, робимо капітальні ремонти утеплення, капітальні ремонт покрівлі шкіл, їдальних приміщень. Робимо капремонти в класах. За місцеві кошти придбали меблі для перших класів. А також закупили холодильники, інтерактивні та мультимедійні дошки, проектори.

Також у Мачухівській громаді діє програма харчування: учні початкової школи можуть безкоштовно харчуватися. Та програма роботи з обдарованою молоддю, в рамках якої минулого року на відзначення переможців різних змагань, конкурсів, олімпіад, а також їхніх вчителів, спрямували 75 тис. грн.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА