Освітні, медичні та соціальні заклади Полтавщини повністю готові до роботи в осінньо-зимовий період

Підприємства області, соціальні заклади, заклади охорони здоров’я та освіти готові до роботи в осінньо-зимовий період. Про це говорили сьогодні на засіданні обласної координаційної ради з контролю за виконанням заходів з підготовки народного господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року, що відбулося під головуванням заступника голови Полтавської ОДА Олега Пругла.

— Полтавська область готова до опалювального періоду. На наступному тижні ми плануємо провести виїзні огляди господарств у районах. Головне проблемне питання, яке існує наразі — відкошування пільг та субсидій. Але є порозуміння, ми випрацювали алгоритм дій, ніяких колапсів не буде. Ми тримаємо усе на постійному контролі, — сказав Олег Пругло.

Він висловив впевненість, що в цей опалювальний період усі заклади області ввійдуть організовано. На сьогодні заклади охорони здоров’я готові до роботи, заборгованості за газ та електрику не мають.

Подібна ситуація і в закладах освітньої галузі. Де виконані усі заплановані заходи. Акти та паспорти планують підписати у визначений законодавством термін. У достатній кількості заготовлено тверде паливо та дрова.

Олег Пругло Олег Пругло

Установи системи соцзахисту 100% готові до роботи в осінньо-зимовий період. Підписані паспорти готовності. Заготовлена необхідна кількість палива для роботи автономних генераторних на випадок аварійних відключень. Триває заготівля овочів.

— ПАТ «Полтавагаз» щорічно проводить організаційну роботу з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період. Відповідні заходи розробили ще в травні, ми свою роботу завершуємо планово. Відбувається обслуговування газорозподільних мереж, роботи виконані на близько 70% від запланованого. Проведено ремонт, реконструкцію та модернізацію об’єктів, споруд на газопроводах, — розповів перший заступник голови правління ПАТ «Полтавагаз» Сергій Мокрий.

Він зазначив, що провели і обстеження газових мереж, усі порушення усунені своєчасно. Є й проблемні питання, які стосуються зокрема упорядкування відносин з власниками ОСББ та ЖБК у частині укладання договорів на технічне обслуговування будинкових газових мереж. Це питання фактично вирішено лише на 15%.

— Друге проблемне питання пов’язане з порушенням охоронних зон газопроводів. У нас у різних населених пунктах виявлені факти розміщення торгових точок, зупинок безпосередньо на газових мережах, що ускладнює або унеможливлює їх обслуговування, — наголосив Сергій Мокрий.

Зазначимо, що в Уряді відповідально підготувались до зими та нарощують видобуток українського газу. Цього року місцевій владі виділені рекордні 9 млрд грн на підготовку до нового опалювального сезону. Станом на сьогодні загальний стан підготовки становить 95,6%. Зокрема, підготовлено 97,3% шкіл, 96,7% дитячих садків, 91,5% лікарень. І це найвищий відсоток готовності до зими за всю новітню історію держави.

Кабінет Міністрів України у рамках підготовки до нового опалювального сезону повністю забезпечив всі умови для створення паливних запасів та матеріально-технічних засобів. Уже накопичено 1,9 млн тонн вугілля, що у двічі більше, ніж минулоріч у цей же час. У підземні газові сховища закачано біля 15 млрд кубометрів газу, що на 2 млрд перевищило минулорічний максимум.

Прес-служба Полтавської ОДА