Останній «непрозорий» податківець України

Сергій Садовий — переможець конкурсу на посаду начальника ГУ ДФС у Полтавській області Сергій Садовий — переможець конкурсу на посаду начальника ГУ ДФС у Полтавській області

Десятого травня Полтавська область може нарешті отримати керівника ДФС. А може і не отримати.

5 квітня 2017 року на своєму засіданні Кабінет міністрів України скасував раніше оголошені конкурси на посади ДФС. «Є пропозиція, зараз, ті конкурси, які були оголошені, зараз скасувати і зробити нову історію якісних публічних конкурсів, з якими ми можемо залучити якісні кадри в систему ДФС», — сказав під час засідання Володимир Гройсман.

Приводом для цього рішення став той факт, що у Міністерстві фінансів і в Уряді в цілому вважають, що проведення конкурсів в тому вигляді, в якому їх поводили, є непрозорим. «Необхідно також поміняти підходи до обрання кадрів, які будуть працювати в ДФС», — сказав Олександр Данилюк, міністр фінансів України. За його словами наразі вони обираються за рішенням попереднього керівника — під час конкурсів не відбувається відеозапис і до них не залучаються зовнішні експерти, в тому числі з Мінфіну.

На виконання рішення Уряду ДФС України видало наказ № 804-о від 10.04.2017, в якому скасувало раніше оголошені конкурси на посади у Державній фіскальній службі. У відомстві висловлюють надію, що нова процедура якісних публічних конкурсів приведе до очищення системи ДФС та дозволить залучити на керівні посади нові якісні кадри. Суспільство сподівається, що саме так воно і буде.

Але, як часто буває, пощастило не всім. В той самий день, 10 квітня, але кількома годинами раніше на сайті ДФС опублікували інформацію про результати конкурсного відбору, проведеного відповідно до наказу ДФС від 15.03.2017 № 555-о «Про оголошення конкурсу». Згідно з нею, переможцем конкурсу на посаду начальника Головного управління ДФС у Полтавській області оголошено Садового Сергія Володимировича, який зараз працює заступником начальника управління. Тож, якщо Голова ДФС підпише наказ (термін спливає 10 травня), то Полтавська область, разом з Сумською і Хмельницькою, стане останньою, яка отримає головного податківця, обраного на непрозорому конкурсі.

№  Найменування посади Кандидат Cума
балів
Примітка
1 Начальник Головного управління ДФС у Полтавській області Садовий
Сергій Володимирович
14,7 переможець конкурсу
Савченко
Світлана Віталіївна
12,0 другий за результатами конкурсу кандидат
2 Начальник Головного управління ДФС у Сумській області Мазуренко
Олексій Володимирович
15,1 переможець конкурсу
другий за результатами конкурсу кандидат
3 Начальник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Ковальчук
Сергій Васильович
12,9 переможець конкурсу 
Ратієв
Дмитро Сергійович
8,0 другий за результатами конкурсу кандидат
4 Заступник начальника Головного управління ДФС у Сумській області Мельник
Юрій Володимирович 
12,5 переможець конкурсу
Рудень
Роман Миколайович
8,4 другий за результатами конкурсу кандидат

Але можливо, наказ і не підпишуть. Справа в тому, що за останній рік роботи пан Садовий отримав дві догани. Це, на наш погляд, певним чином характеризує рівень його компетенції. До того ж, призначати на посаду людину, яка має догани навряд чи доречно. Це розуміє і сам претендент. З першою доганою все просто — термін її дії спливає у перших числах травня і на процедуру призначення впливу не матиме. З другою складніше. Стягнення було накладене першого грудня 2016 року. Тому Сергій Володимирович звернувся до суду. Відзначимо, що для того, щоб зрозуміти що з ним повелися несправедливо, пану Садовому знадобилось більш, ніж чотири місяці. Адже стягнення було накладено в грудні, а в суд він звернувся 7 квітня. Полтавський окружний адміністративний суд колегією у складі суддів Алєксєєвої Н.Ю.(головуюча), Клочка К.І. та Сич С.С. 25 квітня 2017 року позов Садового Сергія Володимировича до ДФС Украіни задовольнив повністю та скасував наказ ДФС «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності». Звернемо увагу і на той факт, що для винесення рішення суддям знадобилось лише два з половиною тижні. Той, хто слідкує за діяльністю полтавських судів підтвердить, що судді розглянули справу майже з «реактивною» швидкістю, що дає право підозрювати їх у «непрозорості».

Нам не відомо, чи подала Державна фіскальна служба апеляційну скаргу. Повинна була б подати. Але свята, таке інше… Якщо не подала, то 4 травня рішення суду набуває законної сили і у керівника ДФС будуть всі підстави призначити Садового Сергія Володимировича начальником Головного управління ДФС у Полтавській області. Правда є ще один нюанс. Процедура призначення начальника обласного управління передбачає погодження з головою облдержадміністрації. Чи погодиться Валерій Головко з тим, що у Полтаві буде працювати «останній непрозорий податківець» України, або ж запропонує пану Садовому спробувати свої сили на конкурсі за новим правилами, покаже вже найближчий час.

Віктор ЯРОШЕНКО