Організатор книжкової барахолки Валерія Петько: «Хочу, щоб Полтава стала європейським містом, де цінують культуру»

30 вересня о 10:00 у арт-дворі біля ТРЦ «Київ» (Зіньківська, 6/1а) розпочнеться інтелектуальна барахолка «Літерафест». Це благодійний захід, спрямований на допомогу онкохворим дітям. Полтавці зможуть продати книги, вироби хенд-мейд, а частина зібраних коштів піде благодійному фонду «Таблеточки».

Інтелектуальна барахолка «Літерафест» — це спільна ініціатива ТРЦ «Київ» та незалежного мистецького об’єднання Magnum Opus. Ідея виникла у його учасника Дениса Старостіна та арт-менеджера торгового центру Валерії Петько. За сумісництвом вона — креатив-менеджер «Арт-Платформи 11», біля якої і відбудеться захід. 

Валерія Петько розповіла про концепцію інтелектуальної барахолки та особливості, які відрізнятимуть її від інших заходів.

Ю.Г.: Що таке книжкова барахолка? 

В.П.: Уявіть собі звичайну барахолку: метушня, галас, люди рухаються, мов атоми — атмосфера неповторна. А особливістю нашої події є головний товар барахолки — книжки та мистецтво.

Ю.Г.: Яка мета заходу?

В.П.: Благодійність. Полтавці приноситимуть власні вже непотрібні книжки на продаж. Скільки вони коштують — люди вирішуватимуть самі. Відсоток грошей, зароблених на продажі книжок та виробів хенд-мейд ми передамо до Фонду «Таблеточки», що допомагає онкохворим дітям. 

Відсоток різнитиметься в залежності від товару. Наприклад, якщо книга старенька чи товар вже використовувався у минулому — з їхнього продажу до Фонду піде 40%. А от від продажу нових товарів та зроблених власноруч люди віддаватимуть 20% грошей. До того ж, місцеві лідери думок та обласна влада також мають приєднатися до акції. 

Ю.Г.: То чому барахолка інтелектуальна?

В.П.: Інтелектуальності заходу додадуть виступи відомих українських та полтавських поетів і кількох місцевих театрів. До нас завітають митці з Києва Павло Коробчук і Тарас Антипович. Останній, до речі, родом з нашого міста. А полтавець Сергій Макаренко презентує свою нову збірку, дизайн якої він розробив власноруч. 

Ю.Г: Захід розраховано лише на день, як встигнути усе?

В.П.: Арт-двір, площу за ТРЦ «Київ», ми розіб’ємо на кілька частин. Аби не заважати один одному, театри гратимуть у віддалених місцях. Так гості події зможуть вільно пересуватися барахолкою, обирати собі книжки та супутні товари. Зона, де поети читатимуть вірші, приверне увагу і сама знайде своїх слухачів. І, звісно, раджу не проходити повз художні та фотовиставки.

Ю.Г: Які активності передбачені для дітей?

В.П.: На них чекає багато інтерактиву. Вони візьмуть участь в театральних виступах, грі «крокодил». А ще зможуть погратися з тваринами полтавського притулку і навіть забрати частину з них додому. 

Ю.Г.: Ваші очікування від книжкового фесту?

В.П.: Хочу, щоб Полтава стала європейським містом, де цінують культуру, проводять час на літературних вечорах або музичних заходах. Батьки, які приводять дітей на такі фести, своїм прикладом привчають малечу до правильного відпочинку у вільний час. 

Крім цього, жителі та гості міста поспілкуються з діячами мистецтва наживо — такі можливості з’являються не кожен день. Запрошую кожного долучитися до «Літерафесту», провести свій вихідний цікаво і підзарядитися творчо-книжковою енергетикою. 

Я впевнена, що серед полтавців багато людей, які люблять читання і нові знання. Хотілося б познайомитись з ними на заході. А вони зможуть не тільки отримати нову корисну інформацію, а й допомогти дітям, які цього потребують.

«Арт Платформа 11» «Арт Платформа 11»

Нагадаємо, що триває реєстрація на участь у барахолці. Для цього потрібно заповнити онлайн-форму. За словами організаторів, це необхідно для того, щоб підготувати місце для кожного з учасників. 

Вхід на захід та участь у події безкоштовні.

Юлія ГОНЧАРЕНКО