Оприлюднили правила безвізових поїздок дітей у країни ЄС

  Для безвізових поїздок у країни Євросоюзу дітям обов’язково потрібно мати біометричний закордонний паспорт громадянина України.

Про це попередили в Держприкордонслужбі.

При цьому наголошується, паспорт громадянина України для виїзду за кордон дітям від народження і до 16 років оформляється строком на 4 роки.

Після 16 років видаються паспорти з повним терміном дії – на 10 років.

Українцям зі звичайними, не біометричними закордонними паспортами, потрібно, як і раніше, оформлювати візу.

“Оформляючи документ для поїздок дитини за кордон зверніть увагу, що до 12 років діти не здають відбитки пальців, тим не менш такий паспорт зберігає статус біометричного і дає дозвіл на безвізовий в’їзд до ЄС. Вже з 12 років ця процедура є обов’язковою, а підпис дитини при оформленні паспорта ставиться, починаючи з 14 років”, – наголосили в ДПСУ.

У прикордонному відомстві нагадують: біометричний паспорт, підтвердження мети та умов перебування і фінансове забезпечення необхідні в подорожі за замовчуванням.

Окремо зазначається, що діти віком від 16 років і старші мають право подорожувати до Європи без віз самостійно, до 16 років виїжджати за межі України можна лише у супроводі обох батьків, або у супроводі одного з батьків чи з довіреною особою, маючи при собі нотаріально завірену згоду батьків.

Крім того, якщо дитина віком до 16 років виїжджає з одним із батьків (опікунів, усиновлювачів), то необхідна нотаріально завірена згода другого з батьків (опікуна, усиновлювача).

У той же час якщо один із батьків живе за кордоном, то згоду засвідчують у консульських установах МЗС України.

“Окремо додамо, що якщо один із батьків не хоче підписувати згоду, то такий спір вирішується у судовому порядку. Основна мета розгляду – довести, що виїзд за кордон відбувається в інтересах самої дитини”, – розповіли у ДПСУ.

Нагадаємо, українці зможуть їздити в країни ЄС без віз з 11 червня. Для виїзду в країни ЄС без візи українцям необхідні біометричні паспорти. Також в Україні запрацював сайт “Відкрий Європу” з правилами перетину кордону та перебування в ЄС.