Опозиція в Полтавській міській раді — мінус один депутат?

За відставку Михайла Шевченка окрім опозиції проголосувало «Рідне місто» та не проголосував опозиціонер Луценко

Останнім додатковим питанням на сьогоднішній сесії Полтавської міськради стало, напевно, найполітичніше питання — «Про висловлення недовіри першому заступнику міського голови», тобто про відставку Михайла Шевченка, члена команди Андрія Матковського.

Результати голосування наступні — «За» — 18, «Проти» — 10, «Утрималось» — 6, «Не голосувало» — 3.

При цьому, очікувано, проти цього рішення проголосували депутати від «БПП «Солідарність» (Олександр Глазов, Володимир Корчака, Майя Матвеєва, Андрій Матковський, Юлія Мелкумова, Віталій Павлій, Вячеслав Федоряка) та міський голова Олександр Мамай. «Проти» також був депутат від «Совісті» Максим Голдиш. Утримались депутати від «Совісті України» (Ліліана Бєлашова) та «Батьківщини» (Олег Бєлоножко, Анатолій Клименко, Дмитро Петров, Олександр Пінчук, Андрій Соколов).

Були відсутніми: Світлана Бондарєва (екс-депутат від «Самопомочі), Владислав Кива, Ірина Климко, Володимир Левченко («Совість України»), Олександр Кудацький («Рідне місто»), Ярослав Мартинюк (СДП).

Не голосували депутати Григорій Сахно («Совість України»), Володимир Печериця (БПП).

Цікаво, що голосував «Проти» депутат опозиційної фракції «СДП» — Сергій Луценко. І це не зважаючи на той факт, що саме питання про недовіру висловлював голова фракції «СДП» Олександр Шамота.

Олександр Шамота та Сергій Луценко Олександр Шамота та Сергій Луценко

Окрім цього Сергій Луценко голосував разом із умовною більшістю в інших випадках. Наприклад, він утримався під час голосування за додаткове питання, яке висунув представник опозиційної «Самопомочі» Дмитро Сенчакович — «Про списання з балансу багатоквартирних будинків».

Також показово те, що депутати від «Рідного міста» голосували за висловлення недовіри першому заступнику — це Дмитро Батигін, Тимофій Гаєвий, Оксана Деркач, Іван Діденко, Володимир Корнійчук та Світлана Нестуля. В принципі, тут позиція фракції збігається із заявою лідера партії Олександра Удовіченка, який 14 березня під час своєї прес-конференції назвав Михайла Шевченка «психічно неврівноваженою людиною». Хоча в інших питаннях «Рідне місто», в цілому, голосувало разом із умовною більшістю.

Очікувано «За» відставку віддали голоси депутати від «Свободи» (Юліан Матвійчук, Артем Чубенко, Вадим Ямщиков, Анатолій Костенко, Сергій Литвиненко, Тарас Синяговський) від «СДП» (Олександр Шамота, Денис Поліщук, Юрій Синяк) та «Самопомочі» (Ігор Окіпнюк, Юрій Бойко, Дмитро Сенчакович).

Приклади голосувань Сергія Луценка на останній сесії Приклади голосувань Сергія Луценка на останній сесії

Сам Михайло Шевченко вже після голосування подякував депутатам та міському голові за підтримку.

Нагадаємо, що першим депутатом від опозиції, який перестав бути опозиційним — стала Світлана Бондарєва, яка заявила, що їй не подобається радикалізм «Самопомочі».

Сергій Луценко, можливо, стане другим таким депутатом.

UPD 18:21: Реакція Олександра Шамоти:

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»