Опозиція в Полтавській міській раді ініціює позачергову сесію, аби таки підтримати малий бізнес

Соціал-демократична партія (СДП), Об’єднання Самопоміч та ВО «Свобода» об’єднали свої зусилля задля спільної мети — звільнити малий бізнес від надмірного податкового навантаження. Фракції, опозиційні до «ширки» у міськраді розпочали збір підписів за скликання позачергової сесії. 

Головний соціал-демократ Полтави Олександр Шамота заявив, що фракція СДП спільно з Об’єднанням «Самопоміч» та ВО «Свобода» розпочали збір підписів за негайне скликання позачергової сесії міськради, єдиним питанням якої має стати провалене минулого засідання рішення про зниження ставки єдиного податку для підприємців другої групи.

Депутати «СДП» Олександр Шамота, Юрій Синяк та Денис Поліщук Депутати «СДП» Олександр Шамота, Юрій Синяк та Денис Поліщук

— Сьогодні малий бізнес як ніколи потребує податкових преференцій. Після зростання мінімальної зарплати, на підприємців другої групи лягло непомірне навантаження. Згідно з останніми змінами в законодавстві місто отримало право самостійно встановлювати ставки єдиного податку для ФОПів. Мені вкрай прикро визнавати, що «ширка» антинародних політсил в нашій міськраді цілеспрямовано провалила мою ініціативу про розвантаження людей, які наповнюють бюджет Полтави і цим штовхнула тисячі дрібних підприємців у прірву, поставивши перед вибором — закритися або виживати. Ми з колегами і конструктивних фракцій об’єднуємося аби вкотре закликати депутатів піти назустріч фопівцям, — заявив Олександр Шамота.

Голова фракції ВО «Свобода» Юліан Матвійчук розділяє думку колеги по опозиції. Говорить питання зниження ставки єдиного податку сьогодні як ніколи на часі.

Юліан Матвійчук Юліан Матвійчук

— Питання зниження податкового навантаження є чи не першочерговим для кожного підприємця другої групи. Вся країна потроху підхоплює цю ініціативу. Вже є кілька обласних центрів, навіть районні центри приймають такі рішення, але в Полтаві їх чомусь блокують. Утім, на моє глибоке переконання, у період соціальної кризи, загальнодержавної кризи це питання є архіважливим для нас — обранців. Можу сказати, що майже 100% міських депутатів підсвідомо виступають «за» цю ініціативу есдеків. Утім, коли такі рішення надходять від опозиції (прикро визнавати, що у нас в Полтаві демократичні сили опинилися саме в опозиції до широкої коаліції), їх не підтримують чисто принципово. Сподіваюся, що цього разу рішення підтримають. Звісно, що 50*50, а то й 70*30 — підтримають Мамая, але сподіваюся, що нам стане сил набрати необхідні голоси. 15 у нас вже є — ще 7 і рішення прийнято. І всі щасливі! — прокоментував ініціативу опозиціонерів Матвійчук.

Депутат від «Самопомочі» Юрій Бойко також виступив за сприяння малому бізнесові. Будучи членом Ради підприємців міста, говорить, як ніхто знається на проблемах дрібних бізнесменів Полтави.

Юрій Бойко Юрій Бойко

— Наразі, через цілий ряд змін, які відбулися в законодавстві це питання стало нагальним. Я спілкувався з багатьма нашими підприємцями — в мене лежить понад 300 звернень — для тих, хто сьогодні займає нішу малого підприємництва навіть ці 300-400 грн, на які ми можемо зменшити щомісячний податок, є вирішальними для виживання. Я й сам у цій сфері з 90-х років. Тоді починав, торгуючи на ринку. Пам’ятаю ще й як Олександр Федорович ділив з нами базарний прилавок. Утім, потреби дрібних підприємців очевидно швидко забулися. Сьогодні будемо докладати максимум зусиль, аби залучити щонайбільше депутатів до цієї ініціативи. Сподіваюся, що нам це вдасться і ми відкриємо для 5000 підприємців другої групи друге дихання. На жаль, багато депутатів міськради не мають власного голосу, — наголосив Юрій Бойко.

Олександр Шамота вкотре наголосив, що міська влада сьогодні володіє всіма важелями аби в правовому полі вирішити це питання. Подібну ініціативу соціал-демократів уже прийняли в Миргороді, Кременчуці, готують у Горішніх Плавнях. Проголосували за полегшення податкового тягаря в Сумах та області, Хмельницькому. Ще цілий ряд міст готують аналогічні проекти рішень.

Прес-служба Соціал-демократичної партії