Опозиційні фракції Полтавської міськради терміново скликають позачергову сесію

Три фракції полтавської міськради: Соціал-демократична партія (СДП), ВО «Свобода» та об’єднання «Самопоміч» провели міжфракційні збори. Єдине питання зустрічі — звернення до міського голови щодо скликання позачергової сесії, з метою прийняття питання щодо зниження ставки єдиного податку для підприємців другої групи.

Голова фракції СДП Олександр Шамота ініціював збори депутатів міської ради, аби спільними силами звернутися до міського голови Олександра Мамая, щоб мер скликав позачергову сесію. 

«На жаль, на останній сесії 31 січня нам не вдалося прийняти рішення про зниження ставки єдиного податку для ФОПів 2ї групи. Таких підприємців у нашому місті близько 5000. В середньому на підприємствах працює по 2-3 людини. Тож, вирішення цього питання торкнеться добробуту майже 15 000 полтавців, які внаслідок бездіяльності „ширки“ ризикують залишитися голі та босі без роботи і прибутку. Попри заперечення мера і його команди, міська рада має право ухвалити таке рішення без дозволу окремих регуляторів. Це стало можливо через зміни у законодавстві. Наприклад подібну ініціативу СДП вже одностайно підтримала міська влада Миргорода, Кременчука, Шостки, Сум та Сумщини, готуються ухвалив Лубнах та Горішніх Плавнях», — наголосив Олександр Шамота.

Голова фракції «Свобода» у міській раді Юліан Матвійчук зазначив, що збори фракцій мають стати майстер-класом для «ширки» із дотримання регламенту та підтримки малого бізнесу в Полтаві. 

«Ми організували офіційні збори трьох фракцій, дотрималися всіх норм. Широка коаліція в міській раді відзначається систематичним порушенням регламенту, тому меншість вирішила продемонструвати на власному прикладі, як потрібно виконувати правила. Ми повністю запротоколювали наше зібрання, воно було публічним, відкритим і прозорим. „Свобода“, „СДП“ та „Самопоміч“ одноголосно підтримали рішення про вимогу провести позачергову сесію для підтримки підприємців. У мера Мамая є 10 днів, щоб скликати пленарне засідання сесії міськради», — зазначив Матвійчук.

Підтримати пропідприємницьку ініціативу опозиційної трійки закликав і депутат фракції «Самопоміч» Юрій Бойко, який є членом Ради підприємців міста. 

«Всі депутати, незалежно опозиція це чи коаліція, мають підтримати нашу пропозицію про проведення податкової сесії. Займати позицію, як більшість своїми голосами проти чи утримались 31 січня — значить йти проти 5 тисяч ФОПів. Це борг полтавських обранців перед підприємцями, які є їхніми виборцями, це крок назустріч тим, хто наповнює сьогодні міський бюджет», — додав Бойко.

Текст пропозиції з підписамиТекст пропозиції з підписами

Окрім того, Олександр Шамота зазначив, що у проекті рішення, яке депутати планують презентувати для голосування для підприємців буде додатковий плюс. Зокрема, запропоновано знизити податок не з моменту ухвалення рішення, а з першого січня 2017 року. 

«Ми продовжуємо боротьбу. Однак ми потребуємо підтримки тих, за кого боремось. 15 лютого о 9:00 ранку підприємці мають вийти під стіни міськвиконкому і змусити мера та чиновників скликати таку сесію і працювати на благо людей, а не власних кишень. У цей же день подібні акції малого бізнесу відбудуться й у інших куточках країни», — додав Олександр Шамота. 

З організаційними питаннями можна звертатися за телефоном 095 051 12 81.

Прес-служба Соціал-демократичної партії (СДП)