Опозиційна трійка подала документи про скликання позачергової сесії і закликає підприємців пікетувати міськвиконком

Депутати Юліан Матвійчук, Ігор Окіпнюк, Юрій Бойко та Олександр Шамота Депутати Юліан Матвійчук, Ігор Окіпнюк, Юрій Бойко та Олександр Шамота

Фракції Соціал-демократичної партії (СДП), ВО «Свобода» та Об’єднання «Самопоміч» у міській раді подали міському голові Олександру Мамаю пакет документів для позачергового скликання сесії Полтавської міськради. Згідно з регламентом мер має 10 днів, аби зібрати депутатів у сесійній залі.

Відповідно до регламенту роботи міський голова у десятиденний строк зобов’язаний зібрати депутатів міськради, якщо з такою ініціативою виступила третина народних обранців. Відповідно до цього положення опозиційні до широкої коаліції фракції провели збори, на яких ухвалили рішення про необхідність укладення пакету документів необхідного для термінового засідання. Така ініціатива викликана небажанням депутатів від БПП, ВО «Батьківщина», Рідного міста та Совісті України підтримати ініціативу про зниження ставки єдиного податку для підприємців другої групи. Нагадаємо, що голова фракції СДП виносив таку пропозицію під час сесії 31 січня, утім «ширка» зірвала голосування. В голосуванні за поправку до рішення «Про встановлення податків і зборів» більшість «коаліціянтів» утрималися.

«СДП ініціювала по всій країні розгляд питання про зменшення ставки єдиного податку для підприємців другої групи на місцях. У багатьох містах такі рішення вже вступили в дію, а от у Полтаві мер фактично заблокував голосування, порадивши депутатам «утриматись». Через таку ганебну позицію більшість дрібних підприємців сьогодні опинилися на межі виживання через надмірний податковий тиск», — переконаний голова полтавської СДП Олександр Шамота.

Такої ж думки і інші демократичні політсили міськради. Член фракції Об’єднання Самопоміч, та член міської Ради підприємців Юрій Бойко наголосив, що навіть таке, на перший погляд, незначне зменшення видатків суттєво поліпшує умови для існування малому бізнесові.

Представники фракцій Соціал-демократичної партії, ВО «Свобода» та Об’єднання «Самопоміч»

«Після підняття мінімальної зарплатні, видатки підприємців зросли більше як утричі. У мене лежить понад 300 звернень від ФОПів, які опинилися на грані закриття. Утім, разом із тим Парламент прийняв ряд поправок, які дозволяють встановити розмір ставки єдиного податку прямо на місцях. Для міського бюджету — це абсолютно незначні кошти, а для бізнесу — шанс на існування», — наголосив Бойко.

Наразі фракції об’єдналися навколо однієї спільної мети — добитися вирішення цього питання. Зупинятися на поданні до мера не збираються, розповів Юліан Матвійчук — очільник міської фракції ВО «Свобода».

«Це не дрібниці. Питання підприємців другої групи зачіпає понад 5000 полтавських ФОПівців. У більшості з них є 2-3 найманих працівники, які в результаті закриття бізнесу залишаться без роботи. Це долі сімей майже 15 000 полтавців. Ми не маємо права ігнорувати їхні потреби — вони вручили нам мандат довіри і ми маємо його виправдати. Я вважаю, що проголосувати за це питання — особистий обов’язок і справа совісті та честі для кожного депутата», — підкреслив Матвійчук.

Різні за своєю ідеологію та політичними переконаннями політичні сили сьогодні згуртувалися навколо вирішення болючих питань полтавців. Це позитивний знак. Говорять, якби такі процеси відбувалися на загальнонаціональному рівні — кризи б вже давно не було.

Утім опозиційна трійка наголосила, що зробила всі необхідні процесуальні кроки. Наразі захисники підприємців потребують допомоги самого бізнесу, тож скликають ФОПівців на попереджувальну акцію протесту під Міськвиконкомом у середу 15 лютого о 9:00. У цей час аналогічні мітинги пройдуть і в інших містах країни.

З організаційних питань щодо участі в акції можна звертатись за телефоном 095 051 12 81.

Прес-служба Соціал-демократичної партії (СДП)