Опалювальний сезон у Полтаві розпочався без ускладнень — немає жодного неопалювального будинку з вини теплоенерго

На ранок 25 жовтня в обласному центрі не було жодного житлового будинку, де не було б опалення з вини підприємства

Вже на початку жовтня на прохання керівників соціально важливих закладів Полтави обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» подала теплоносій до цих закладів.

Офіційно опалювальний сезон (2017-2018 рр.) в Полтаві згідно із розпорядженням виконкому міської ради розпочався із 20 жовтня.

Не зважаючи на те, що температура зовнішнього повітря в той час складала вище 10 градусів тепла, і не було трьох діб із середньою температурою нижче 8 градусів, було прийнято слушне рішення про початок опалювального сезону. Адже на вихідні очікувалось суттєве похолодання, тому, щоб не допустити знищення нормативної температури в оселях споживачів, опалювальний сезон розпочався саме із 20 жовтня. Детально про початок нового опалювального сезону та про супутні проблеми розповів головний інженер підприємства Володимир Пасічко.

Володимир Пасічко Володимир Пасічко

Протягом 2 діб усі котельні підприємства були включені в роботу. При цьому більше 85% котелень були включені в перший день — в п’ятницю, 20 жовтня. В суботу майже усі служби підприємства працювали, не зважаючи на те, що це був вихідний. Вони запускали інші котельні та робили пуско-налагоджувальні роботи. В цілому сезон розпочався в штатному режимі, серйозних проблем не виникало.

Щодо підготовки житлового фонду до нового опалювального періоду, то хочеться дати оцінку, виходячи із справжнього стану речей. Пуск житла, на мою думку, пройшов також задовільно. Хоча, не буду приховувати, частина будинків не отримали вчасно теплоносія, виникали аварійні ситуації, пов’язані із поривами. Але їх частка була незначною, а час на ліквідацію аварій був таким коротким, що споживачі не відчули цього.

Станом на сьогоднішній ранок, будинки, які не опалювались з вини підприємства, відсутні. Є окремі звернення споживачів, які стосуються проблем в окремих під’їздах чи стояків. На такі звернення наші фахівці швидко реагують і спільно із балансоутримувачем знаходять причини аварії, складають спільний план робіт. Є випадки, коли послуга відсутня через самовільно втручання в опалювальну мережу з боку фізичних осіб. На такі випадки ми також готові реагувати.

Є будинки, наприклад, на вулиці Героїв Сталінграду, до яких теплоносій подали в перший же день, але не всі споживачі отримали тепло. Якщо послуга відсутня, то у кожного споживача є договір на обслуговування, там вказані номери відповідних наших служб, які розглядають скарги, вживають необхідні заходи. Як я вже і казав, наші фахівці разом із балансоутримувачем (в даному випадку це «ЖЕО № 2») визначать проблему, думаю, це не весь будинок, а окремий під’їзд.

Стосовно перерахунку в разі відсутності послуги, то кожного місяця абонентська служба збирає інформацію про опалення чи гарячу воду і в кінці місяця вносить перерахунок в абонентські платежі від населення. До розгляду ми приймаємо і акти житлово-експлуатаційних організацій, де вказані ремонтні роботи. Якщо послуга не надавалася з нашої причини, то безумовно нарахування здійснюватись не буде.

Окрім Полтави наше підприємство обслуговує ще 4 районні центри — це Котельва, Решетилівка, Машівка і Карлівка. У Котельві та Карлівці на підставі рішення органів місцевого самоврядування ми розпочали опалювальний сезон на добу раніше, ніж в Полтаві. Пуск там пройшов без ускладнень, вини підприємства не було.

Володимир Пасічко нагадав, що зараз будинки Полтави мають 1090 лічильників, 520 із них встановлені протягом 2017 року. Відсоток оснащення складає 80%. Решту планують встановити до початку опалювального сезону в 2018 році. Він також зазначив на тому, що лічильник — це не гарантія економії, це тільки прилад обліку. Але якщо він є, то це дозволяє оцінити втрати. Наприклад, мешканці будинків із лічильником, в середньому, сплатили на 13% менше ніж споживачі без лічильників. Яскравий приклад — є в Полтаві два будинки із лічильниками. В одному мешканці нічого не робили в плані економії. В іншому — утеплили будинок, регулювали енергію. Різниця в платежах склала — 40%. Тому потрібно вживати заходи, щоб зменшити витрати теплової енергії, температура в приміщеннях має бути не вище 18-20°C.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»