Олександр Шамота — новий секретар Полтавської міської ради

Олександр Шамота — новий секретар Полтавської міської радиОлександр Шамота — новий секретар Полтавської міської ради | Фото Миколи Лисогора

«ББП», «Самопоміч», «Свобода», «СДП» та «Рідне місто» обрали секретарем міськради Олександра Шамоту, який виконуватиме обов’язки мера замість позбавленого повноважень Олександра Мамая

14 вересня під час позачергової 17-ї сесії Полтавської міськради сьомого скликання депутати обрали нового секретаря. Ним став голова фракції «Соціал-демократичної партії» Олександр Шамота.

Це рішення шляхом таємного голосування підтримали 27 з 42 депутатів. Усього у таємному голосуванні брали участь 28 депутатів. Один з них утримався.

Дмитро Сенчакович, Едуард Волков та Юлія Мелкумова

Обранню нового секретаря передувало висловлення недовіри та дострокове припинення повноважень Олександра Мамая як міського голови Полтави. 29 депутатів визнали його роботу незадовільною. Обґрунтування базується на численних «проступках» мера у частині порушення Конституції, законів тощо, розписаних на 31 сторінці рішення.

За Регламентом Полтавської міськради, у разі припинення повноважень міського голови, до обрання нового, його обов’язки виконує секретар міськради. Тобто до наступних виборів фактично функції мера у Полтаві виконуватиме Олександр Шамота.

Його кандидатура була узгоджена із рештою голів фракцій у міськраді, окрім «Батьківщини» та «Совісті України». Депутати пояснили, що ця посада влаштовує усіх, а решті можливих кандидатів не вистачить голосів, аби претендувати на секретаря.

Олександр Шамота, як і Олександр Мамай, вперше до міськради потрапив у 2010 році. Як депутат, він був членом постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів, цін. У 2014 році став помічником нардепа Сергія Капліна, а наступного року — членом «Партії простих людей Сергія Капліна» (пізніше — «Соціал-демократичної партії»). Того ж року вдруге був обраний депутатом Полтавської міськради.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»