Олександр Мамай втратив лідерство у рейтингу найбільш високооплачуваних мерів України

За 2016 рік чотири мери обласних центрів отримали зарплату, більшу, ніж в Олександра Мамая

Олександр Мамай вже не найбільш високооплачуваний міський голова серед мерів обласних центрів України. У цьому рейтингу він втратив одразу 4 позиції. Його обійшли керівники міськрад Запоріжжя, Львова, Сум та Тернополя. Такі дані «Полтавщина» отримала, проаналізувавши декларації мерів обласних центрів за 2016 рік.

Рейтинг зарплат мерів українських міст за 2016 рікРейтинг зарплат мерів українських міст за 2016 рік

До рейтингу ми не включили мерів Донецька та Луганська та Луцька. Міський голова останнього Микола Романюк помер у лютому цього року.

Олександр Мамай зберігав лідерство серед міських голів обласних центрів упродовж останніх двох років. У 2014 та 2015 році він отримав найбільшу зарплату. У 2016-му його випередили одразу 4 мери. Серед них і міський голова Сум Олександр Лисенко, який минулого року впритул наблизився до рівня зарплати Олександра Мамая.

Полтавського міського голову випередив і мер Тернополя, член ВО «Свобода» Сергій Надал. За рівнем зарплати 2014 року він був другим після Олександра Мамая, а 2015 року — четвертим.

Нагадаємо, Олександр Мамай пояснив свою рекордну серед мерів зарплату у 2015 році тим, що новообрані тоді Віталій Кличко (Київ), Олександр Лисенко (Суми) та Сергій Одарич (тодішній мер Черкас) пропрацювали на посадах по 4 місяці. «Я порахував, що за 12 місяців вони отримали б більше мене», — зауважив Полтавський міський голова. Як бачимо, у більшості Олександр Мамай був неправий. Більше за нього заробив тільки Сумський міський голова. Мер Києва пропрацював на посаді більше року і заробив у 2 рази менше. У Черкасах міський голова з того часу змінився, але відпрацював на посаді повний рік і отримав у 1,5 рази меншу зарплату.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»