Олександр Мамай: пункти збору відпрацьованих ртутних ламп у Полтаві — це мертвонароджене дитя

Депутати Полтавської міськради проголосували за створення у місті пунктів приймання використаних ртутних ламп, термометрів, батарейок

24 травня пройшла 15-й сесія Полтавської міськради 7-го скликання. На ній депутати проголосували за два проекти рішення:

  • «Про створення пунктів прийому небезпечних побутових відходів у місті Полтаві»;
  • «Про затвердження статуту Полтавського комунального автотранспортного підприємства 1628 у новій редакції».

Ці проекти пов’язані між собою. Відповідно до них планується створити у Полтаві пункти збору відпрацьованих ртутних ламп, термометрів, батарейок та дати повноваження КАТП-1628 їх утилізувати. Проекти рішення подав член фракції «Свобода» у міській раді Вадим Ямщиков.

Обговорення питання створення пунктів прийому небезпечних побутових відходів у місті Полтаві Обговорення питання створення пунктів прийому небезпечних побутових відходів у місті Полтаві

Депутат міськради від фракції БПП «Солідарність», головний інженер КАТП-1628 Віталій Павлій поставив запитання автору проекту — а де будуть зберігатися небезпечні відходи та чи є в Україні завод по їх переробці?

— Є завод у Львівській області. КАТП в Кременчуці підписало договір про транспортування небезпечних відходів. Різні підприємці тендер виграються і відвозять ртутні лампи до Львова, де їх утилізують. У Полтаві є підприємці, які своїми силами на автомобілі чи потязі, відвозять ртутні лампи до Львова. — відповів Вадим Ямщиков.

— А я чув, як вони приїхали до забору, кинули тихенько і втекли, — додав Віталій Павлій.

— Потрібно щось робити? Безумовно потрібно. Я особисто вважаю, що це мертвонароджене дитя. Однак, якщо не будемо намагатися щось зробити, то точно нічого не вийде. Тому давайте просто спробуємо. — додав мер міста Олександр Мамай.

В результаті депутати Полтавської міськради проголосували наступним чином за ці проекти:

Як збирають відпрацьовані ртутні лампи у Кременчуці

В Кременчуці діє один пункт прийому ртутних відходів і він знаходиться на території КАТП-1628. Співробітники комунального підприємства розповіли, що приймають і зберігають тільки ртутні лампи. У них є на це відповідна ліцензія, яка видається Міністерством екології та природних ресурсів України. Далі ртутні відходи забирає підприємство ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Укрекопромпроект», з яким у них підписаний договір на утилізацію.

В «Укрекопромпроект» немає ліцензії на утилізацію відходів. Що вони далі роблять із ртутними лампами у КАТП-1628 не знають, а на самому підприємстві не говорять. Очевидно вони мають їх перевозити, але куди — не відомо. Цікаво, що в суді міста Хмельницький розглядається справа щодо «Укрекопромпроект». Підприємство підозрюють в тому, що воно отримало кошти за сміття, яке не зберігало, а те що зберігало, транспортували з порушення норм природоохоронного законодавства.

Також вкажемо, що в системі публічних закупівель ProZorro не опублікований договір між кременчуцьким КАТП-1628 та «Укрекопромпроект».

Навряд слід очікувати, що скоро у Полтаві з’явиться пункт збору ртутних ламп. Як правило нововведення на полтавському КАТП-1628 впроваджуються довго. Так в грудні 2017 року депутати міськради проголосували за створення єдиної бази тварин у Полтаві, але вона досі не почала працювати.

Нагадаємо, що підприємство з Одеси планувало організувати на Супрунівському промвузлі майданчик для тимчасового зберігання небезпечних відходів.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»