Олександр Мамай повертає у Полтаву демократію чи заграє із головами фракцій?

У міській раді через тиждень збирають погоджувальну раду, проте досі не опублікували порядок денний сесії

Зранку 10-го липня голова фракції «Соціал-демократичної партії» у Полтавській міській раді Олександр Шамота у відеозверненні на своїй сторінці у «Фейсбук» повідомив, що 20-го липня відбудеться сесія Полтавської міської ради. Мало того, за три дні до сесії, 17 липня, відбудеться, так звана, погоджувальна рада – зустріч міського голови Олександра Мамая із головами фракцій. Для Полтави, яка вже звикла до кулуарного і одноосібного затвердження всіх питань, таке ноу-хау є досить незвичним явищем.

Мені зателефонували із апарату міської ради, повідомили, що буде погоджувальна рада та сесія. Які питання будемо обговорювати – можу лише здогадуватись. Сьогодні останній день оприлюднення порядку денного сесії – він має з’явитися за 10 днів – але на сайті міської ради інформації досі немає, – говорить Олександр Шамота. – Востаннє така погоджувальна рада збиралася, мабуть, аж у 2015-му році. На мою думку, якщо міський голова хоче узгодити питання, які виноситимуть на голосування, то погоджувальну раду потрібно збирати заздалегідь, а не за три дні до проведення сесії.

Голова фракції «Свободи» у міській раді Юліан Матвійчук повідомив, що перебуває на лікарняному і його на погоджувальну раду іще не запрошували. А от голові фракції «Самопомочі» Дмитру Сенчаковичу зателефонував сам Олександр Мамай.

Які питання ми будемо обговорювати – поки що уявлення не маю. Знаю, що погоджувальні ради за весь час збиралися всього один чи два рази, – пояснив Дмитро Сенчакович. – Під час перерви у минулій сесії Олександр Мамай пообіцяв головам фракцій збирати такі погоджувальні ради і узгоджувати питання, які виноситимуть на сесію. Напевно, тепер виконує ті обіцянки. Порядку денного я іще на сайті не бачив, на електронну пошту переліку питань також не отримував.

Отримала запрошення на погоджувальну раду і голова фракції «Рідного міста» Світлана Нестуля. Повідомила, що її політична сила матиме свої пропозиції щодо питань, винесених на сесію, як тільки дізнається їх перелік.

На погоджувальну раду мене запросили. Але про проведення сесії я дізналася лише сьогодні, тому не готова поки що коментувати щось із приводу винесених на розгляд питань, – відповіла Світлана Нестуля.

Звісно, найцікавішою є відповідь на питання – чи запросили на погоджувальну раду голову фракції «Солідарності/БПП» Андрія Матковського? Адже саме після демаршу його фракції під час минулої сесії Олександр Мамай різко згадав про демократичність і почав дружити із опозиційними фракціями. Нагадаємо, тоді Мамай вніс у порядок денний пропозицію «Свободи» про звільнення креатури БПП – першого заступника міського голови Михайла Шевченка. Після голосування за звільнення Шевченка фракція БПП залишила сесійну залу, що знаменувало собою неофіційний розпад широкої коаліції у міській раді.

Оперативно зв’язатися із Андрієм Матковським не вдалося, але ми сподіваємося поспілкуватися із ним до сесії і отримати його коментар із приводу погоджувальної ради та голосування/не голосування депутатів від БПП під чс майбутньої сесії.

Нагадаємо, під час минулої сесії фракція СДП намагалася включити до порядку денного питання про звільнення усіх заступників міського голови, а фракція БПП піднімала питання про відставку секретаря ради – Оксани Деркач. Наступна сесія має стати не менш гарячою. Справа за малим, потрібно лише дізнатися – які ж питання винесуть на розгляд депутатів 20-го липня. Станом на 17:20 на сайті міськради іще не було повідомлення ані про скликання сесії, ані про її порядок денний.