Олександр Мамай оглянув оновлене гінекологічне відділення 5-ї міської клінічної лікарні

28 березня Полтавський міський голова з робочим візитом відвідав п’яту клінічну лікарню. Він оглянув, на якому етапі ремонтні роботи у гінекологічному відділенні, поспілкувався з керівництвом та працівниками закладу.

У 2016 році на проведення капітальних ремонтних робіт гінекологічного відділення витратили майже 1,5 млн. грн. Цьогоріч для завершення ремонту виділено ще 300 тисяч. За рахунок цих коштів у закладі відремонтували холи, палати, санвузли, операційні, замінили вікна, а в палатах встановили нові меблі та ліжка.

Олександр Мамай зазначив, що комфортні умови перебування в лікарні надзвичайно важливі для швидкого одужання пацієнтів:

— Тут лікуються жінки не тільки з Полтави, а й з інших обласних центрів. Адже в лікарні працюють висококласні спеціалісти. Завдання міської влади — забезпечити затишні умови. Людина повинна відчувати, що про неї піклуються. Оглянувши результат виконаних робіт, впевнено можу сказати, що в цій лікарні є все для того, щоб допомогти пацієнту.

Міський голова Олександр Мамай та головний лікар 5-ї міської клінічної лікарні Вячеслав Томенко оглядають лікарню Міський голова Олександр Мамай та головний лікар 5-ї міської клінічної лікарні Вячеслав Томенко оглядають лікарню

За останні кілька років для закладу за кошти міського бюджету придбали сучасне обладнання: рентгенологічний апарат, апарат УЗД, гастродуоденоскоп, нову лапароскопічну стійку, електрокардіограф «Юкард», сучасне лабораторне обладнання.

Завідуючий гінекологічним відділенням 5-ї МКЛ Юрій Сапегін говорить, що умови покращилися не тільки для пацієнтів, а й для персоналу:

— За рік проліковуємо близько 2 тисяч хворих, проводиться до 300 операцій на рік. Це дуже багато для такого маленького відділення. Умови перебування хворих у ньому були вкрай неналежні. Але, не зважаючи на це, люди до нас йшли. Після ремонту ж приємно зайти в будь-яке приміщення. І працювати легше, і колектив з більшим ентузіазмом ставиться до своєї роботи.

Завідуючий гінекологічним відділенням 5-ї міської клінічної лікарні Юрій Сапегін Завідуючий гінекологічним відділенням 5-ї міської клінічної лікарні Юрій Сапегін

На сьогодні ремонтні роботи в закладі тривають. Закінчити планують до у травні поточного року.

Довідково: 

5-та міська клінічна лікарня створена в 1985 р. До її складу входять три відділення: гінекологічне — на 50 ліжок, неврологічне — на 60 ліжок та терапевтичне — на 42 ліжка.

У лікарні щороку лікується близько 6,5 тисяч пацієнтів. Для їхнього оздоровлення використовуються сучасні методи діагностики та лікування. Велика увага приділяється лікуванню та профілактиці церебро-васкулярних та серцево-судинних хвороб.

5-а МКЛ першою в області стала широко застосовувати лапароскопічний метод хірургічного втручання в гінекологічному відділенні. Цей метод оперативного втручання виходить на перше місце в світі по мінімізації травмування органів та тканин. Його використовують для збереження ендокринної функції, відновлення дітородної здатності, лікування безпліддя, злукової хвороби та її профілактику.

За період використання цього методу прооперували більше 1300 пацієнток. Операції з лікування безпліддя в 25% дали позитивний результат і закінчилися народженням дитини.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради