Олег Ляшко поспілкувався із майстрами на Сорочинському ярмарку і пообіцяв зробити його міжнародним

На Полтавщині завершується Сорочинський ярмарок. Описана Гоголем величезна арена народного промислу регіонуз кожним роком втрачає покупців та народних умільців. Люди перестали їздити сюди за покупками та душевним відпочинком, бо немає грошей.Пустота в кишенях українців не сприяє розвитку промислового та туристичного потенціалу Полтавщини.Народний депутат України Олег Ляшко перейнявся проблемами відомого на весь світ ярмарку та зустрівся з його продавцями та покупцями.Він впевнений, що комплекс рішучих дій, спрямованихна розвиток вітчизняної економіки, допоможе врятувати Сорочинський ярмарок від занепаду та повернути йому колишню велич. А також дозволить вивести його на нову міжнародну арену та популяризує давні українські традиції.

Масштабне торговище зустріло народного депутата знаменитими за творами Гоголя українськими солодкими виробами – бубликами. Як розповіли продавчині,люди ще купляють їх для себе та малечі. Але на серйознішу покупку грошей у них немає. Цілий день без виторгу і пані Тамара, яка привезла на ярмарок відмінні вітчизнянісковорідки з антипригарним покриттям. Чимало місцевих господинь і мріяли б мати таку сковорідку у своїй оселі, але їхні мізерні доходи не дозволяють «розкошелитися» на покупку у 600 гривень.Олег Ляшко вирішив купити на почин у пані Тамари сковорідку.

«Таких, як Тамара, які хочуть щось продати і заробити копійку – мільйони по всій країні. Але хто купить пательню за 600 гривень із мінімальною зарплатою? Нам влада вішає лапшу на вуха, що підтримує бізнес. Так хай підніме доходи людей, щоб вони могли купувати такі пательні. Це і буде найкраща підтримка бізнесу. Крім того, дуже важливо, щоб ці пательні були українські, а не імпортні. Щоб наші металурги мали роботу і зарплату. А хто забирає у українців зарплати і пенсії – дамо цією пательнею по голові!»- суворо заявив Олег Ляшко.

Окрім цього, народний депутат приїхав на відомий ринок в пошуку справжньої опішнянської кераміки,вишиванки та бриля.Народні умільці не поскупилися і привезли на торговище найкращі глиняні вироби. Але охочих їх купити не так і багато. Ціна кусається. Олег Ляшко купив керамічнийвиріб у своєї землячки, пані Тамари з Чернігівщини.

«Коли пенсія півтори тисячі гривень, зарплата три – п’ять тисяч гривень, хто купить тоді у господині глечик? – говорить народний депутат, – Тому я й добиваюся, щоб підняли зарплати та перерахували пенсії. Щоб у людей були гроші не тільки на комуналку, ай дітей годувати, м’ясо купити, глечик купити для молока. Щоб діти пили українське парне молоко, а не пальмову олію. Ми за відновлення тваринництва на селі, заборону пальмової олії та дотації на кожну корову. Мінімум 5 тисяч гривень на корову».

Майоріє ярмарок і вишиванками на будь-який смак. Народний депутат придбав і для себе білосніжну вишиту сорочку. Проте, така покупка є надто дорогою для більшості українських пенсіонерів. Вартість вишиванки починається від 2 тисяч гривень. Пані Марія з Івано-Франківська, попри недавню травму ноги, також привезла на ринок вишиванки.

«В мене болить серце за Україну. Тому я хочу, щоб всю продукцію, яку підприємці привозять на ринок, вдавалося реалізовувати.Щоб підприємства розвивалися, а батькам було чим годувати своїх дітей, – підкреслив Олег Ляшко, – Життя заставляє наших жінок із поламаною ногою торгувати. Але виторгу немає, бо не кожен може дозволити собі купити вишиванку за 2500 гривень, хоча і багато хто хоче. Щоб такі чудові вишиванки носив кожен українець – треба піднімати зарплати і пенсії, торгувати не сировиною і дешевою робочою силою, а готовою продукцією, відновлювати економіку і створювати робочі місця».

Молоде покоління ще не встигло оцінити переваги давніх брилів. Тому майстрів, які їх виготовляють, залишилося небагато. Як і їх учнів. Ціна на солом’яний виріб ручної роботи – 400 гривень. Тому продавці не впевнені, що вдасться продати весь товар. Микола Лукич з Дніпра один з небагатьох майстрів, які ще займаються цимпромислом. Народний депутат купив у нього солом’яного бриля.

«Чому Микола Лукич привіз 60 капелюхів, а продав лише 15? Бо у людей немає грошей. Я хочу, щоб він все продав. Додому повернувся з порожніми сумками, грошима і гарним настроєм» -додав Олег Ляшко.

Напередодні зими людей найбільше турбують нові тарифи та вартість на газ. Олег Ляшко ініціює зменшення тарифів на газ для населення.

«Хто опалює палаци нехай платить ринкові ціни. А люди, які зменшують споживання газу, бо не мають високих доходів, повинні платити менше. Повинна бути соціальна справедливість. Якісь стимули для зменшення споживання газу. Бо один гріє хороми, а інший намагається у «собачій будці» перезимувати. А ціну за газ платять однакову. Максимальна ціна на газ для українців – 4 тисячі гривень за 1000 кубометрів. А не 14, як уряд зараз хоче зробити».

Підійшли до народного депутата зі своєю проблемою і вихованки Дніпропетровського художньо-театрального коледжу. Приміщення, де зараз навчається 5 тисяч учнів, хочуть відібрати силою і викинути дітей на вулицю. Причина проста – воно розташоване у самому центрі міста. До дітей нікому немає справи. Народний депутат взявся вирішити і цю проблему юних художників. А вони натомість намалювали Олегу Ляшку його портрет. А щоб довести свою майстерність, зробили це всього за 5 хвилин.