Олег Бех: події біля арки закінчаться погано для всіх, хто зініціював заворушення

Керівник поліції Полтавщини повідомив про призупинення роботи атестаційної комісії та подробиці слідства щодо подій біля арки на вулиці Соборності

Начальник поліції ГУНП в Полтавській області Олег Бех зустрівся з ініціативною групою, яка представляє інтереси протестувальників проти чинної міської влади. До групи увійшли Олександр Шамота, Ігор Кіянчук, В’ячеслав Кущинський, Юліан Матвійчук. Нагадаємо, що після кривавих подій біля арки «Газетного ряду» опозиційні депутати і частина громадськості пішли в жорстку опозицію і створили «Штаб супротиву».

Одна із вимог протестувальників — звільнення з поліцейської комісії Ірини Степаненко(кандидат в комісію від МВС), брат якої намагався будуватися в арці. Також в комісії — представник ФОП Степаненко — Євгеній Бражник(кандидат в комісію від обласного управління поліції), який обіймає посаду секретаря в комісії. Керівник поліції Полтавщини розповів, що діяльність атестаційної комісії призупинено. Керівництво поліції не може виключити Ірину Степаненко з її лав, вона могла подати заяву про її виключення, але цього не зробила. Поліція на деякий час призупинила діяльність комісії, та направила листа до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і обласної ради про створення нової комісії. Міністерство, поліція, громадськість і обласна рада висунуть своїх кандидатур і за них проголосують на наступній сесії обласної ради, яка відбудеться 25 квітня. Яку кандидатуру запропонує поліція, Бех не повідомив.

Сергій Гаврик та Олег Бех Сергій Гаврик та Олег Бех

Юліан Матвійчук, Олександр Шамота, Ігор Кіянчук та В’ячеслав Кущинський Юліан Матвійчук, Олександр Шамота, Ігор Кіянчук та В’ячеслав Кущинський

Також поліція веде роботу по охоронній фірмі «Скорпіон-2016», яка тоді охороняла арку і працівників, якої підозрюють в пораненні Олександра Коби. Поліція визначає місця, де ця охоронна фірма працювала. Також поліція шукає особу, яка стріляла по людям із пістолета. На думку Олега Беха, це може буде як провокатор, так і активіст. Також він повідомив, що події біля арки погано завершаться для усіх ініціаторів заворушення.

Щодо забудов на вулиці Івана Мазепи, 45, та за будівлею кінотеатру ім. Котляревського, які на думку активістів є незаконними, Олег Бех повідомив, що поліція не може зупинити будівництво. Інспектор ДАБІ виніс припис, що будівництво не є законним і його треба зупинити. Бех пояснив, що призупинити будівництво може тільки суд. Спочатку треба звернутися до суду, якщо суд прийме рішення що воно незаконне, рішення виконувати буде виконавча служба. Якщо їй не вдасться це зробити, то тільки тоді буде діяти поліція.

Також Бех повідомив що керівник поліції міста Олександр Терела не звільнився, а перебуває у відпустці за сімейними обставинами.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»