Окіпнюк назвав ймовірний перехід «Самопомочі» до більшості в Полтавській міськраді «цікавою версією»

Депутат Полтавської міської ради Ігор Окіпнюк Депутат Полтавської міської ради Ігор Окіпнюк | Фото Миколи Лисогора

Керівник фракції партії «Самопоміч» у міській раді не бачить варіантів входження депутатів фракції до більшості

Чи замінить фракція «Самопомочі» фракцію «Рідного міста» у більшості Полтавської міськради? Із таким запитанням «Полтавщина» звернулася до керівника фракції партії мера Львова — Ігоря Окіпнюка. Підставою для такого запитання слугували чутки щодо можливість такого переформатування більшості. Тим більше, що вони набрали обертів після того, як заступник міського голови від «Рідного міста» Олексій Чепурко не повернувся із відпустки. Це стало підставою для своєрідного «тертя» в більшості.

— Ви озвучили цікаву версію. Я чув, що Олексій Чепурко може не вийти із відпустки, але наша фракція буде голосувати тільки за адекватні проекти рішень, а за такі, які суперечать закону та здоровому глузду — ні, — відповів Ігор Окіпнюк. — Перед кожною сесією фракція «Самопомочі» збирається на нараду, ми обговорюємо кожне питання і виносимо одностайне рішення. Не було такого, щоб одні депутати фракції з резонансних питань голосували так, а другі — інакше.

Якщо ж все-таки допустити «випадання» фракції «Рідного міста» з більшості, то у її складі залишаються фракції «БПП «Солідарність» (8 депутатів), «Совісті України» (7 депутатів), «Батьківщини» (5 депутатів). До цих 20 депутатів потрібно додати й міського голову Олександра Мамая. Із загального числа депутатів — 42 — більшості не вистачає одного голоса. Чи буде влада його «добирати» та з якої саме фракцій (і чи буде взагалі це добирання) — сказати складно.

Одним із індикаторів можливого переформатування можуть бути засідання депутатських комісій напередодні чергової сесії міськради 24 березня цього року.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»