Охоронець «Скорпіону-2016» розповів на суді, як отримав ножове поранення під аркою «газетного ряду»

Два охоронці фірми «Скорпіону-2016», які захищали металевий бункер на арці «газетного ряду» від активістів, дали свої покази в суді

Сьогодні в Октябрському районному суді Полтави пройшло чергове судове засідання по справі різанини біля арки «газетного ряду». В суді допитали двох охоронців фірми «Скорпіон-2016» — Дмитра Гусєва та Володимира Кулинича, які разом із іншими охоронцями відганяли активістів від металевої забудови.

Покази Дмитра Гусєва

В квітні 2017 року працював у охоронній фірмі «Скорпіон-2016», але не був штатним охоронцем. Його викликали, коли потрібна була підмога. 5 квітня йому зателефонував директор фірми Сергій Горбатюк і сказав, щоб він збирався, треба захистити робочих у Полтаві. Автобус з іншими охоронцями відправляється о 18 годині від офісу фірми. Дмитро взяв із собою бронежилет і каску. За день до цього, вони приїжджали у Полтаву, Сергій Горбатюк показував об’єкт. До Полтави поїхало 7-8 чоловік, вони приїхали на місце близько 19 години вечора. Зібралися у дворі, а потім вийшли на вулицю через приміщення кафе «Львівська кав’ярня».

Перед собою побачив людей у балаклавах та з палицями, арматурою, кувалдою. Ці люди хотіли пробитися до робочих, які ховалися у металевому бункері. Сергій Горбатюк намагався встановити діалог з активістами, але вони з ним не захотіли розмовляти.

Коли Дмитро Гусєв разом із іншими охоронцями підійшов до арки, на нього кинувся чоловік із натовпу і вдарив ножем в тулуб та плече. На тілі був бронежилет, який врятував від першого удару. Як виглядав нападник, Дмитро не зміг пригадати, тому що всі ці люди були в балаклавах. Потім в них почали кидати палиці і цеглу — прийшлось відступати. Він разом з іншими забігли в ще одне кафе («Галушка») і через чорний хід вибігли у двір. Біля мікроавтобусу стояв чоловік, махнув рукою, вони сіли в цей автомобіль і поїхали. Дорогою до Кременчука він закривав рану на плечі рукою, щоб не вибігла кров. Вранці звернувся у третю лікарню Кременчука.

Столкновение возле арки, ранение Кобы (0,5х)

Де знаходилися під час сутички підозрювані Євгеній Усенко і Анатолій Прядко — не пам’ятає.

— Нас хотіли вбити. Люди в балаклавах не хотіли розмовляти, — розповів Дмитро Гусєв.

Покази Володимира Кулинича

В квітні у 2017 році працював у охоронній фірмі «Скорпіон». 5 квітня йому зателефонував Сергій Горбатюк і сказав збиратися о 18 годині біля офісу, щоб виїжджати на Полтаву. Володимир взяв із собою бронежилет і каску. В автобусі були близько 8 чоловік з формою, двоє у цивільному — Анатолій Прядко і Євгеній Усенко. Вони приїхали у Полтаву близько 7 години. Зібралися в середині двору і через кафе вийшли на підмогу Сергію Горбатюку, який був уже в крові.

З правого боку на них напали люди в балаклавах та із щитами, прийшлось відступати ліворуч. В них почали кидати «палки», не тільки люди в балаклавах, але й якісь жінки. Співробітник поліції намагався уладнати конфлікт, але його почали бити люди в балаклавах. Сергій Горбатюк підняв поліцейського і відвів його на дорогу, щоб врятувати.

Покази Володимира Кулинича Покази Володимира Кулинича

В результаті сутичок Володимир Кулинич отримав травми рук, плечей, шиї. У Кременчуці він звернувся у лікарню, де отримав медичну допомогу.

Він заявив, що у представників «Скорпіону-2016» не було в руках ножів, а були гумові палиці і газові балончики. Натомість у людей з балаклавами були арматура і палиці. Він бачив людину у білій футболці і хусткою на обличчі, який бив кувалдою металеву конструкцію. Що робили під час конфлікту підозрювані Прядко і Усенко, свідок не пам’ятає.

Слід зазначити, що на суд по цій справі вже ходить не так багато людей, як раніше. Також не прийшов адвокат потерпілих. Олександр Коба попросив суд долучити до матеріалів справи довідку про інвалідність, яку він отримав після поранень ножем.

Наступне засідання відбудеться завтра о 10 годині ранку.

Нагадаємо, що підприємець ФОП Степаненко в 2016 році отримав дозвіл на розміщення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності в арці будинку на вулиці Соборності, 27. До цього рішення підприємець Наталія Ковальчук близько 20 років тримала там так звану «Газетну арку». Проти забудови арки підприємцем Віктором Степаненком виступили мешканці будинку, а згодом до них долучилися місцеві активісти. В результаті 5 квітня конфлікт переріс у криваву бійню.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»