Охорона будинку Полтавської міськради обійдеться бюджету на 230 тис. грн дорожче через помилку у документації

Міськраді не сподобалася охорона «Антаресу»? Міськраді не сподобалася охорона «Антаресу»? | Фото з архіву «Полтавщини»

Міська влада уклала договір про охорону будівлі міськради з «Явір-2000», не зважаючи на те, що пропозиція «Антарес-2000» була на 230 тис. грн дешевше. Причина відмови «Антаресу-2000» — помилки у документації.

29 листопада 2016 року Полтавський міськвиконком оголосив тендер на охорону будівлі міськради у 2017 році. На тендер заявилось троє учасників: «Явір-2000», «Антарес-2000» та «Венбест». У результаті торгів найнижчу пропозицію запропонував «Антарес-2000». Проте, його пропозицію відхили через невідповідність поданих ним документів тендерним вимогам.

Аукціон відбувся 19 грудня. «Антарес-2000» переміг з пропозицією 551 тис. грн, але вже 26 грудня його пропозицію відхилив тендерний комітет на чолі з Наталією Сук. Причин дві:

  • дозвіл на функціонування кімнати для зберігання зброї виданий не на чинного директора;
  • «Антарес-2000» не надав статут.

«Антарес-2000» оскаржив у АМКУ відхилення своєї пропозиції. Представники підприємства наголосили: «Антарес-2000» надав довідку, що діє на підставі модельного статуту (Затверджений Кабміном статут, як примірник для підприємств, у якому відсутні дані про склад учасників, назву та адресу компанії). Тому, «Антарес-2000» не подав його, адже він є однаковим для всіх і оприлюдненим на сайті Верховної Ради.

Крім цього, «Антарес-2000» пояснив, чому дозвіл від ГУНП на право розпоряджатися кімнатою зі зброєю виданий не на чинного директора. Згідно з текстом скарги, у документі дійсно прізвище колишнього директора, проте виданий він не директору, а саме підприємству. Більше того, зараз документ проходить перереєстрацію у ГУНП.

АМКУ розглянув скаргу й 30 січня надіслав відповідь, у якій визнав відхилення через не те прізвище у дозволі неправомірним. Проте АМКУ визнав правомірним відхилення пропозиції «Антареса-2000» через не поданий ним установчий документ, яким є статут. Тому, в цілому, відхилення пропозиції «Антаресу-2000» залишилося у силі. 3 лютого Полтавський міськвиконком уклав договір з «Явір-2000» на 715 тис. грн, виключивши з вартості послуги за січень.

Нагадаємо, що саме «Явір-2000» виграв 14-мільйонний тендер від УЖКГ на впровадження системи «Безпечне місто». Тоді київська фірма «АнФер», через АМКУ, оскаржила умови тендеру. Проте, міська влада все одно відхилила її пропозицію через порушення в документації. У результаті «АнФер» добився відміни тендеру.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»