Один з керівників Полтавської митниці, якого підозрюють у хабарництві, отримав право повернутися на свою посаду

Восени, під час отримання хабара, правоохоронці затримали заступника начальника митного посту «Кременчук». 23 січня Октябрський райсуд Полтави відхилив клопотання прокуратури щодо відсторонення чиновника з посади

21 листопада 2016 року правоохоронці затримали заступника начальника митного поста «Кременчук» Полтавської митниці ДФС Ігоря Гречко в момент отримання 150 євро хабара від одного з місцевих підприємців. 23 листопада Октябрський райсуд відсторонив цього чиновника на два місяці від займаної посади та обрав запобіжний захід — тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 80 мінімальних заробітних плат. 23 січня Октябрський райсуд відмовив прокуратурі у продовженні терміну відсторонення підозрюваного від займаної посади.

З тексту ухвали слідчого судді щодо клопотання про відсторонення митника з посади, опублікованої в реєстрі судових справ, стало відомо, що Ігор Гречко вимагав 10 відсотків від майбутнього прибутку у підприємців, які ввозили товари до нашої країни. Один з таких підприємців, який ввозив до країні матеріали для виготовлення трикотажу, мав передати посадовцю 150 євро для того, щоб митник не перешкоджав оформленню документів.

Коли підприємець передав чиновнику гроші, до кабінету зайшли співробітники СБУ та внутрішньої безпеки ГУ ДФС, які й затримали високопосадовця. У ході обшуку кабінету було виявлено ще 15 тис. грн, які митник «заробив» за день. 23 листопада Октябрьский райсуд відсторонив Ігоря Гречка від виконання ним службових обов’язків на 2 місяці. Крім цього, посадовця взяли під варту, але підозрюваний скористався правом внесення застави 120 тис. грн.

23 січня прокуратура подала клопотання про продовження терміну відсторонення митника від займаної посади. Проте, цього разу, суддя Октябрьського райсуду Алла Чуванова відхилила клопотання, мотивувавши це тим, що збіг термін подання клопотання.

Прокуратура намагалась оскаржити це рішення в апеляційному суді, але там відмовились розглядати апеляцію. Таким чином, підозрюваний у хабарництві Ігор Гречко може спокійно приступити до виконання своїх обов’язків.

Зауважимо, що у декларації за 2015 рік Ігор Гречко вказав 5 тис. доларів та 20 тис. грн готівки, яка перебуває у власності родини. Родина має квартиру у Полтаві та знімає кімнату у гуртожитку Кременчука.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»