Одну з найстаріших шкіл Полтави реставрують

Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3

Комунальний заклад «Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3» — однин з найстаріших в обласному центрі. Міська рада планує провести тут заміну покрівлі, частково оновити перекриття другого поверху, утеплити горища, замінити вікна на пластикові, провести ремонт фасаду та гідроізоляцію стін першого поверху.

26 червня спеціалізовану школу № 3, що по вул. Чорновола, 4, з робочим візитом відвідали перший заступник міського голови Михайло Шевченко, депутати міськради, представники управлінь капітального будівництва та освіти міськвиконкому.

Минулого року управління капітального будівництва та Інститут «Міськбудпроект» розробили проектно-кошторисну документацію реставрації спеціалізованої школи № 3. Процес проектування завершився, проте взимку в закладі виникла аварійна ситуація з протіканням даху. Намокло перекриття над другим поверхом, і в трьох класах відпала штукатурка.

Перший заступник міського голови Михайло Шевченко, представники депутатського корпусу та управління освіти оглядають приміщення закладу Перший заступник міського голови Михайло Шевченко, представники депутатського корпусу та управління освіти оглядають приміщення закладу

— Разом з фахівцями Полтавського національного технічного університету, «Міськбудпроект» та управління капітального будівництва провели додаткове обстеження будівлі. З’ясувалося, що балки перекриття другого поверху знаходяться в аварійному стані і підлягають повній заміні або підсиленню, — розповів начальник УКБ Володимир Годня. — Після того провели додаткове проектування. Цього року проектна документація пройшла повторну експертизу і була затверджена.

Сьогодні на об’єкті добігають кінця підготовчі роботи. Начальник управління капітального будівництва зауважив: ще на початку стало зрозуміло — експлуатувати школу в період проведення робіт неможливо. Тож учнів та педколектив тимчасово «переселять», якщо до початку навчального року ремонт не закінчать.

Начальник управління капітального будівництва Володимир ГодняНачальник управління капітального будівництва Володимир Годня

Директор закладу Леся Марталішвілі зауважила, що питання організації навчального процесу турбує і учнів, і батьків, і педагогів.

— Зважаючи на стан будівлі, ймовірно, що роботи з реставрації триватимуть ще у вересні та жовтні. У такому разі ми передбачаємо запасний варіант організації навчального процесу — підемо працювати в школи № 4 та № 5. Ці заклади приймуть наших дітей разом з педагогічним колективом. Початкова школа буде навчатись на базі 4 школи, а середня і старші діти — на базі 5-ї. Це варіант на випадок, якщо роботи у закладі ще триватимуть. А після закінчення ремонту ми повернемося в оновлену рідну школу, — прокоментувала ситуацію директорка.

Представники постійної депутатської комісії, що опікується питаннями розвитку культури і освіти, зауважили: обсяг робіт до виконання — вражаючий.

— Ми всіляко підтримуємо заходи, що проводяться виконавчими органами з ремонту школи, — наголосила депутат міської ради Світлана Нестуля. — Ми побачили, що тут дуже багато потреб. Необхідно повністю ремонтувати систему опалення, здійснити обробку стін, теплоізоляцію, замінити покрівлю.

Під час робочої наради у ПСШ № 3, перший заступник міського голови Михайло Шевченко наголосив, що роботи необхідно проводити комплексно, звертаючи увагу на всі нюанси. Він надав доручення щодо підготовки повного переліку потреб, на які необхідне додаткове фінансування. Невдовзі розпочнеться проектування другої черги реставрації, пов’язаної з незадовільним станом інженерних мереж школи. До переліку робіт увійде ремонт внутрішньої теплосистеми, комплексна заміна електромережі, реконструкція приміщень спортивної та актової зали.

Ремонтні роботи у СШ № 3Ремонтні роботи у СШ № 3

Третя школа — перший навчальний заклад, де проводяться роботи таких масштабів. Тож, аби зробити його комфортним та безпечним для учнів, робиться усе необхідне. Школа має відповідати всім сучасним стандартам. Ініціативу підтримують й інші депутати міської ради:

— У ході перевірки ми виявили, що є додаткова потреба у фінансуванні і вже готуються документи, щоб на наступній сесії додати коштів і виконати всі капітальні ремонтні роботи, — зазначив депутат міськради Вячеслав Федоряка.

Станом на сьогодні, на капітальний ремонт закладу з міського бюджету спрямовано 7 мільйонів гривень. На наступній сесії депутати планують збільшити видатки відповідно до суми договору, що складає близько 18 мільйонів гривень.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради