Обвинуваченого в корупції екс-начальника ДАІ Полтавщини будуть шукати в окупованому Криму

Для заочного розгляду справи екс-начальника облДАІ Блажівського прокуратурі треба довести, що він знаходиться в Криму

Сьогодні Октябрський районний суд знову повернувся до розгляду справи щодо колишнього начальника обласної ДАІ Петра Блажівського. Він підозрюється у хабарництві та оголошений в розшук. Справу веде суддя Віталій Микитенко.

Прокурор Віталій Рева подав клопотання про дозвіл розгляду справи без присутності самого Блажівського. За версією прокуратури, Блажівський перебуває у окупованому Криму разом зі своїми рідними. Адвокат Григорій Фелоненко заперечив проти даного клопотання, вважаючи його безпідставним. На думку адвоката, прокуратурі потрібно довести, що Блажівський перебуває саме у Криму. Також потрібно довести, що Ярослав Блажівський та Іван Блажівський, які мають помешкання в Ялті, Джанкої та Севастополі, дійсно є його братами. Це стосується й колишньої дружини, яка, за даними прокурора, мешкає в Джанкої. Також адвокат не зрозумів, чому Блажівський не оголошений в міждержавний та міжнародний розшук, що є обов’язковою вимогою.

Іван, Мар’ян, Ярослав, Юрій та Руслан Блажівські з Севастополю та Джанкою Іван, Мар’ян, Ярослав, Юрій та Руслан Блажівські з Севастополю та Джанкою

Як раніше повідомляв власник ПП «Альфа-Капітал» Олександр Павлюченко, який передав грошову заставу за підсудного, брат Петра Блажівського Іван проживає в Криму, з 2011 року він працював начальником ДАІ Севастополя. Ще один брат — Мар’ян — також працював у дорожній службі і обіймав посаду начальника ДАІ Дніпропетровської області.

Суддя Віталій Микитенко та адвокат Григорій Фелоненко Суддя Віталій Микитенко та адвокат Григорій Фелоненко

Суддя Микитенко прийняв зауваження адвоката і зобов’язав прокурора до 21 квітня надати докази того, що Блажівський перебуває в Криму.

Цікаво, що за словами адвоката Григорія Фелоненко, із Блажівським він не спілкується. Сам Фелоненко — з центру вторинної правової допомоги, і його послуги надаються державою як обов’язкові для підсудного.

Нагадаємо, що колишнього начальника ДАІ Полтавщини Петра Блажівського затримали працівники СБУ наприкінці 2014 року через підозру в корупції. Правоохоронці стверджували, що він систематично вимагав хабарі від своїх підлеглих. На початку 2015 року Петра Блажівського випустили з-під варти під заставу в 10 млн грн. Суд над ним розпочався в червні 2015 року та триває й досі, але вже без його участі — Петро Блажівський втік.

Якщо прокуратура доведе, що Блажівський знаходиться в Криму і суд прийме клопотання прокурора, то ухвалу суд прийме без його участі. Якщо вирок буде не на користь Блажівського, він почне відбувати покарання одразу після того, як його затримають правоохоронці, або його екстрадують в Україну з окупованого Криму. Блажівського звинувачують за статтею ч.3 ст.368 КК України (одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище). Йому загрожує позбавлення волі на строк від від 8 до 12 років.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»