Облраді рекомендували залишити керівника Кременчуцького військового ліцею — проти лише «Свобода»

Комісія облради розглянула питання щодо конкурсного відбору начальника Кременчуцького військового ліцею та майже одностайно рекомендувала кандидатуру Валерія Марченка, проти виступила лише «Свобода»

14 червня в приміщенні Полтавської облдержадміністрації відбулось засідання конкурсної комісії, мета якої — відібрати єдиного кандидата на посаду начальника Кременчуцького ліцею. Засідання вийшло напруженим, адже головним претендентом на посаду — є теперішній начальник Валерій Марченко. Активісти, зокрема з партії «Свобода», звинувачують його у відсутності патріотизму та професійній некомпетентності.

Спочатку слово взяв сам Валерій Марченко, він розповів, що за його керування починаючи з 2013 року в ліцеї покращилась матеріальна база, курсанти беруть участь в різноманітних заходах, вшановують пам’ять воїнів АТО та Небесної Сотні. Крім цього, ліцей надає високий рівень знань.

Одна з членів комісії директор департаменту освіти ОДА Олена Харченко підтримала Валерія Марченка та підтвердила присутнім, що на роботу ліцею немає скарг. Інші члени комісії мали багато запитань до кандидата.

Олена Харченко Олена Харченко

Так, заступник голови Полтавської облради, свободівець Анатолій Ханко запитав у Валерія Марченка чи знає він кількість випускників ліцею, які пройшли АТО. Кандидат не зміг повідомити цифру, що викликало обурення активістів та батьків учнів ліцею, які прибули з Кременчука.

На їх думку, досить дивно, що начальник ліцею не цікавиться долею своїх випускників. Далі активісті по черзі висловили свої претензії до кандидата, головні з них:

  • Валерій Марченко проігнорував рішення голови ОДА про квоту кількістю в 2 ветерана АТО в лавах викладачів ліцею. Взагалі, серед вихователів військового ліцею немає учасників АТО;
  • На території військового ліцею діє Православна церква Московського патріархату, а також недільна школа при ній;
  • Курсанти другого курсу не тримали в руках макет зброї;
  • Курсанти ліцею не беруть участі в патріотично-спортивних змаганнях, хоча це їх профіль;
  • Валерій Марченко за 4 роки на посаді, не зміг забезпечити курсантів нормальними душовими кабінами та пральнею;
  • В 2014 році в руках одного з курсантів загорівся запал від гранати;
  • В ліцеї виявили нестачу зброї, а також порушення навчального процесу;
  • Валерій Марченко завдав збитків бюджету, адже, на думку активістів, зникли деталі інтерактивного тиру, який закупляло ОДА для ліцею.

Сам Валерій Марченко такі звинувачення парирував такими доводами:

  • Учасники АТО самі не йдуть працювати в ліцей, бо їх не влаштовує зарплата;
  • Церкву побудували до нього й взагалі це самовільна будова, він не може її заборонити;
  • Курсанти досить добре вправляються зі зброєю, тому він не знає звідки критичні висновки;
  • Курсанти не беруть участі в патріотично-спортивних змаганнях, тому що готуються до ЗНО;
  • В планах начальника ліцею зробити нормальні душові та пральню в найближчий час, раніше не було можливості. Один з активістів, який підтримував Валерія Марченка, заявив, що у радянській армії взагалі раз на тиждень мились;
  • Інцидент із запалом Марченко залишив без відповіді;
  • Жодної нестачі зброї не виявляли;
  • Про тир він не надав відвовіді.

Цікаво, що один з представників НацКорпусу запитав у Валерія Марченка, яке його ставлення до Романа Шухевича, на що начальник відповів:

— Яке може бути ставлення до людини, ім’ям якої названий проспект в Києві? Звичайно позитивне.

Також один з активістів попросив Валерія Марченка не використовувати термін «Небесна Сотня», адже немає жодного стосунку до неї, а лише спекулює на цій темі. Також він звинуватив Валерія Марченко у тому, що той використовував адмінресурс для підтримки «Партії регіонів».

Сергій Соловей, Володимир Голуб та Едуард ГожийСергій Соловей, Володимир Голуб, Едуард Гожий та Роман Стегній

Після цього заслухали двох інших конкурсантів, а саме Володимира Полякова та Юрія Хмарука. Після чого комісія почала голосування, результатом якого стала перемога Валерія Марченка. За нього проголосувало 9 членів конкурсної комісії з 11-ти. Петро Ворона був відсутнім, а голова комісії Анатолій Ханко висловився «проти».

Тепер Валерія Марченка повинна підтримати облрада на сесії. Для цього потрібно 43 голоси, проте Анатолій Ханко повідомив, що «Свобода» таке рішення не підтримає й буде робити все, щоб це рішення не пройшло.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»