Обласне Управління капбудівництва перевірило якість робіт на об’єктах у Лубнах

Сьогодні відбулася робоча поїздка начальника Управління капбудівництва Полтавської ОДА Тимофія Голбана у Лубни. Її мета — оцінити стан уже збудованих об’єктів та визначити напрями роботи на майбутнє.

Під час поїздки оглянули п’ять об’єктів: Лубенський будинок культури, який реконструюватимуть найближчим часом, Центральну міську лікарню та Лубенський лісотехнічний коледж, роботи на яких уже завершились, та школу № 3 і садок № 9, у яких плануються роботи. 

Разом з начальником УКБ участь у поїздці взяли народний депутат Костянтин Іщейкін, міський голова Лубен Олександр Грицаєнко, місцеві депутати та представники експлуатуючих організацій.

Сучасний будинок культури у Лубнах

Реконструкція будинку культури — важливий проект для міста. Основна мета — збільшити кількість посадочних міст до 750 та облаштувати сцену. Крім того, у проекті передбачено збереження фресок на фасаді будівлі. На думку учасників поїздки, це — приклад аутентичної української культури. І тому їх не можна знищувати.

Не зважаючи на те, що об’єкт знаходиться у міському підпорядкуванні, опікуватися забудовою буде обласне Управління капбудівництва. 

— Ми домовились з облрадою й облдержадміністрацією та передали на виконання функцій замовника УКБ. Впевнений, що з квітня розпочнеться тендер, і у червні-липні тут уже будуть будівельники, — розповів Олександр Грицаєнко. 

Майбутній вигляд будинку культури у Лубнах Майбутній вигляд будинку культури у Лубнах

Частину витрат на реконструкцію профінансує місцевий бюджет. Крім того, 10 млн грн виділять з Фонду регіонального розвитку. 

Наразі завершується процес експертизи проектно-кошторисної документації. Він займе ще близько двох тижнів. Загальна вартість проекту складає 86 млн грн. Левова частка цих грошей піде на сучасне звукове та світло-технічне обладнання.

У цьому році на об’єкті розпочнуться будівельні роботи: кріплення фундаменту, проведення комунікацій, реставрація стін. Після зовнішніх робіт планують перейти до внутрішніх. 

Зважаючи на масштаби, об’єкт матиме важливе значення не лише для місцевої громади, але й для мешканців області. 

— Я впевнений, що сьогодні потрібно підтримувати ті об’єкти, які єднають всіх — міську владу, обласну, державний рівень, — говорить Костянтин Іщейкін. 

Здоров’я та якісна освіта

Під час робочої поїздки її учасники також оцінили хід об’єктів, де вже провели капітальний ремонт: Центральної міської лікарні та Лубенського лісотехнічного коледжу.

Термомодернізація дозволила значно збільшити збереження тепла. За опалювальний період це дозволило зекономити 500 тис грн. На території лікарні діє котельня на дровах. Також на покрівлі планують поставити сонячні батареї, щоб нагрівати воду влітку, коли котельня не працює.

Висадка дерев біля Лубенського лісотехнічного коледжу Висадка дерев біля Лубенського лісотехнічного коледжу

Залишилось дофарбувати ганок. Гроші на ці роботи уже виділені. Їх планують завершити до травня. 

Ще один об’єкт, де оцінили хід виконання робіт — лісотехнічний коледж. Управління капітального будівництва тут виконувало лише технагляд і не було замовником.

Учасники поїздки ознайомились з виконаною забудовою та висадили дерева на подвір’ї. На думку директора навчального закладу, це дуже символічний та важливий крок. 

Термомодернізація навчальних закладів

Наразі у Лубнах планується термомодернізація загальноосвітньої школи № 3 та дошкільного навчального закладу № 9 «Берізка». Тут планується утеплення, заміна вікон та реконструкція даху з утепленням горища. 

Учасники поїздки зустрілися з керівниками закладів та вислухали їхні пропозиції і побажання.

— Реформа енергоефективності — сьогодні один з основних напрямків роботи держави. Приклад тієї самої Центральної міської лікарні у Лубнах показує, що це — реальна економія. Крім того, дуже важливо, щоб діти навчалися у комфортних умовах. Адже майбутнє країни — за ними, — розповів Тимофій Голбан. 

УКБ зарекомендувало себе надійним партнером для Лубенської міськради. Організація готова і надалі співпрацювати з різними владними структурами та виступати замовником для їхніх забудов.

Прес-служба Полтавської ОДА