Обласна влада відновлює у Решетилівському районі дороги, які до цього 15 років не ремонтували

Обласна влада продовжує поточний середній ремонт доріг у кожному районі області. Серед них і Решетилівський. Там 15 років майже не ремонтувалися автошляхи. Тому дорожня інфраструктура у жахливому стані.

Місцеві дороги до початку 2018 року знаходилися на балансі Служби автомобільних доріг області. Вона повинна була ремонтувати ямковість та повністю опікуватися автошляхами. Проте дороги у Решетилівському районі майже не ремонтувалися протягом 15 років. Деякі зі шляхів навіть не мали асфальтного покриття. Тому його клали «з нуля».

На Решетилівщині працюють і потужні аграрні підприємства. Власники постійно використовують важку техніку. Вона теж негативно впливає на стан доріг. Тому догляд за шляхами необхідний.

Тимофій Голбан Тимофій Голбан

— Перша задача від Валерія Головка, коли адміністрація отримала дороги на свій баланс — зробити їх якісними. Тому почали з ямкового ремонту. Але акцент робимо на поточному середньому. Це значно ефективніше, — розповідає директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА Тимофій Голбан.

Поточний середній ремонт розпочали проводити з липня. У кожному районі визначено по кілька ділянок, які ремонтуються у межах виділеного фінансування. У Решетилівському районі вже закінчили поточний середній ремонт ділянок дороги О 1720289 Покровське — Лучки — Федіївка. На неї виділили понад 4 млн 300 тис грн.

Вул. Івана Франка у Решетилівці Вул. Івана Франка у Решетилівці

Вул. Червонопартизанська у Решетилівці Вул. Червонопартизанська у Решетилівці

У Покровському створений опорний навчальний заклад, тому автошлях почали ремонтувати звідси. Дітей привозять із кількох сіл, а дороги як такої у цьому напрямку майже не було.

Зараз уже закінчується ремонт автошляху О 1720286 Решетилівка — Лиман Перший — Стовбина Долина. Роботи проводяться від об’їзної дороги Решетилівки (автошлях від М-31) до кінця села Ганжі. На проведення робіт з обласного бюджету виділили майже 3 млн 500 тис. грн. На цій ділянці дороги взагалі не було. Тому розпочали роботи майже «з нуля».

— Дорога цього напрямку необхідна не тільки для школи, а й для всієї громади. Одразу відремонтувати всі дороги у нашому районі за один день не вдасться. І жителі це розуміють. Тим більше, коли до цього взагалі ніхто не займався дорогами. У нас є взаєморозуміння і з обласною владою, і з сільськими головами, — говорить голова Решетилівської РДА Роман Перепелиця.

Роман Перепелиця Роман Перепелиця

Зараз по району тривають роботи на дорозі О 1720283 Решетилівка — М’якеньківка — Сухорабівка. Працівники працюють на ділянці від с. М’якеньківка до с. Сухорабівка. На цю ділянку ПОДА виділила 4 млн 600 тис. грн. Підрядник уже відремонтував 40% автошляху. 

— Не ремонтувати дороги по 15 років — це неприпустимо. На наступний рік приймаємо від керівників районних адміністрацій перелік доріг, які потрібно ремонтувати. Далі обговорюватимемо ці списки, — говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Валерій Головко Валерій Головко

За ініціативи голови ПОДА Валерія Головка та за рішенням обласної ради у місті Решетилівка також ремонтують кілька доріг. Визначили ділянки по вул. Червонопартизанській (ремонт окремими картами) та вул. Івана Франка (суцільний ремонт). Ремонт проходить у межах виділеного фінансування.

Олександр Біленький Олександр Біленький

— Ми спільно працюємо з головами РДА, сільськими головами, обласними депутатами для вирішення питання дорожньої інфраструктури в області. Поступово ремонтуємо дороги по кожному району. Спочатку — найаварійніші. Далі продовжуємо ремонт наступних доріг. Потрібне і якісне утримання, — стверджує голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Прес-служба Полтавської ОДА