Обласна влада привітала своїх спортсменів з Днем фізичної культури й спорту

Сьогодні з нагоди професійного свята в приміщенні Полтавського обласного театру імені М.В. Гоголя нагородили кращих своїх спортсменів.

За останніх кілька років за темпами розвитку спорту Полтавщина з 16 місця скочила на 6 і продовжує нарощувати здобутки. Визнаючи нещодавні спортивні досягнення, обласна влада влаштувала спортсменам області справжнє свято, приурочене до Дня фізкультури та спорту. Всіх причетних зі сцени вітав заступник голови Полтавської ОДА, керівник апарату облдержадміністрації Микола Білокінь:

— Для мене це велике свято. Присвятив фізкультурі й спорту третину свого життя. Дуже приємно особисто вітати ветеранів, тренерів, спортсменів, які захищають честь Полтавщини й усієї України, досягненнями яких варто пишатися. Адже спорт — це здоров’я. Citius, Altius, Fortius! — Вище, сильніше, швидше!

Микола Білокінь розповів, що налагоджена робота облради й адміністрації дозволяє підтримувати спортсменів — знаходити фінансування, виділяти житло. У спорті Полтавщина займає гідне місце серед інших областей завдяки нашим паралімпійцям, дефлімпійцям, гребцям на байдарках і каное.

Посадовець пригадав нещодавній переможний футбольний матч збірної України над збірною Туреччини. Особливо приємно, говорить, було спостерігати за боксером Сашком Хижняком у його двобої з казахом. 

Микола Білокінь і депутат облради Ігор Скляр спільно вручили почесні грамоти, квіти й грошові сертифікати видатним спортсменам області.

Заступник голови ОДА Микола Білокінь та депутат облради Ігор Скляр на церемонії нагородження Заступник голови ОДА Микола Білокінь та депутат облради Ігор Скляр на церемонії нагородження

Кращим подарунком дня стала присутність на святі найуспішнішого спортсмена року, чемпіона Європи серед чоловіків до 22 років, нагородженого «золотою» медаллю й титулованого «Кращим боксером чемпіонату Європи», володаря «золотої» медалі чемпіонату світу серед чоловіків, Заслуженого майстра спорту Олександра Хижняка та його тренера й наставника, батька й повного тезки — Заслуженого тренера України з боксу — Олександра Хижняка.

Микола Білокінь вітає Олександра Хижняка Микола Білокінь вітає Олександра Хижняка

Нагородження Заслуженого тренера України з боксу Олександра Хижняка Нагородження Заслуженого тренера України з боксу Олександра Хижняка

Хлопець розповів, як гаряче його зустрічали вдома, як вітали, і які переповнювали емоції. Подякував своєму тренеру й батьку Олександру Хижняку, назвавши його надзвичайною людиною — розумною й толерантною. 

— Дуже радий був повернутися в Україну й Полтаву. Нещодавно про Полтаву говорила вся Європа, зараз говорить увесь світ. Радий, що зробив свято не лише для себе, а й для всієї спортивної української родини. Дуже щасливий і вдячний усім за підтримку. 

Про відпочинок, говорить, поки що немає мови. У планах — отримати ліцензію на Олімпійські ігри і «золота» медаль звідти. Пообіцяв і надалі виправдовувати очікування своїх уболівальників.

За бійцівські якості, тактику та манеру бою Олександра визнано «Кращим боксером світу — 2017 року» незалежно від вагових категорій, а Указом Президента України відзначено Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Цього дня спортивну спільноту вітали кращі пісенні й танцювальні колективи Полтавщини: творчий центр Наталії Май, вокальна студія «Домінус», директор обласного центру народної творчості та майстрів Дмитро Соколов, Людмила Супрунова, танцювальна група українського народного хору «Калина», вокальний ансамбль ПДАА «Малахіт», танцювальна сім’я «Спіріт», спортивно-танцювальний клуб «Ювента»

Особливо бурхливі оплески зірвала вихованиця вокальної студії «Домінус» Анна Мельницька. Маленька полтавка заспівала українську народну пісню «Ой там на горі», присвятивши її Олександру Хижняку. Спортсмен навіть вибіг на сцену особисто подякувати дівчинці.

Танцювальна група українського народного хору «Калина» Танцювальна група українського народного хору «Калина»

Кращий боксер світу — 2017 року та Анна МельницькаКращий боксер світу — 2017 року та Анна Мельницька

На концерті На концерті

Усього понад тридцять спортсменів отримали відзнаки різних ступенів. Серед них — почесні грамоти й подяки від Міністерства молоді та спорту, Полтавської обласної ради та Полтавської облдержадміністрації та сертифікати на отримання грошової винагороди за успішні виступи на міжнародних змаганнях. Посвідчення «Майстер спорту України» вручили Дмитру Авраменку (важка атлетика) та Дарії Бражник (пауерліфтинг).

Наостанок Микола Білокінь розповів про побудований у Решетилівці шикарний спорткомплекс та будівництво по області нових спортивних майданчиків зі штучним покриттям. Процес розпочався, і є готовність працювати з усіма районами спільно. Область чекатиме ініціативи від громади та обов’язково її підтримає і включиться в роботу. Вирішальною умовою є й готовність до співфінансування — лише власний вклад змусить цінувати й берегти спільне майно. На сьогодні держава виділила кошти додатково на 20 майданчиків для подальшого розвитку спортивної галузі.

Щодо власного відношення до спорту, посадовець назвав себе «універсальним солдатом», оскільки в минулому був акробатом і гімнастом, займався військовим триборством, багатоборством, плаванням, гирьовим спортом та долав смугу перешкод. У 35 років став чемпіоном ВПС з багатоборства ВСК. Міг би й по сцені пройтися на руках, але пообіцяв сьогодні цього не робити.

Прес-служба Полтавської ОДА