Новий корпус обласного кардіодиспансеру добудують до кінця року

Сьогодні відбулася виїзна нарада за участі голови Полтавської ОДА Валерія Головка, начальника управління капітального будівництва Тимофія Голбана, директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака, керівника Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олександра Лавренка та начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту охорони здоров’я Володимира Мохначева. Керівництво області перевірило хід виконання будівельних робіт та обговорили шляхи вирішення існуючих проблем.

Замовником будівництва нового корпусу кардіологічного диспансеру та реконструкції будівлі Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф виступає Управління капітального будівництва Полтавської ОДА. Тимофій Голбан зазначив, що на будівництві існує питання щодо рівня заробітної плати працівників, тож нині його вирішують першочергово:

Валерій Головко перевірив хід робіт на будівництві Валерій Головко перевірив хід робіт на будівництві

— Ми підготуємо звернення до мінрегіону, так як фактичний нормативний рівень зарплати 3400 гривень не дозволяє компенсувати ту зарплату, яку виплачує підрядник.

Реконструкція будівлі Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф коштує близько 11 млн грн. На даху будівлі планують встановити сонячні батареї.

— Прийняли рішення встановити на вільних площах даху сонячні батареї. Це дозволить зробити будівлю більш автономною та зменшити навантаження щодо сплати коштів за енергію. Цей проект дасть змогу окупити його за 3-4 роки і у подальшому вийти на прибутковість, — розповідає Тимофій Голбан.

Також обговорили питання, щодо можливого будівництва вертолітного майданчику та замовлення системи передачі зв’язку між службами екстреної допомоги, адже нинішня не задовольняє усіх потреб.

Валерій Головко зауважив, що усі роботи по будівництву Обласного кардіодиспансеру необхідно завершити до кінця року, щоб з наступного перейти до внутрішнього оздоблення та закупівлю медобладнання:

— Хід будівельних робіт дещо не задовольняє по часу, тому попросив генерального підрядника зробити дві зміни. Це можливо, адже ми маємо проект і його повне фінансування. Маю бажання і вимогу до будівельників — до кінця року закінчити загально-будівельні роботи. Щоб наступного року ми перейшли до внутрішнього оздоблення палат, операційних та оснащення сучасним обладнанням.

Валерій Головко Валерій Головко

На сьогодні смертність через серцево-судинні захворювання складає близько 70% від загального показника. Тому реконструкція та будівництво цих об’єктів є надзвичайно важливими для мешканців області. На придбання обладнання для нового корпусу Департамент охорони здоров’я вже має виділені кошти.

Віктор Лисак Віктор Лисак

— Держава виділила 5 мільйонів гривень на закупівлю агіографічних систем. Але цієї суми недостатньо. Тому, звернувся до Валерія Головка з пропозицією вирішити це питання, шляхом співфінансування та участі обласного і державного бюджету. На що отримав позитивну відповідь, — говорить Віктор Лисак.

Віктор Лисак отримав доручення підготувати на червень місяць розширену колегію ОДА, яка буде стосуватися лише проблем і реалізації реформи охорони здоров’я області.

Прес-служба Полтавської ОДА